enduro 07-09-2014 091 O víkendu 6.-7.9.2014 se jel finálový závod Mistrovství Evropy v enduru v Uhlířských Janovicích, čeští jezdci získali v celém šampionátu 4 medaile.  Pořadatelem závodu byl Enduro Klub Uhlířské Janovice pod vedením Jiřího Pošíka, legendy českého endura. Do Uhlířských Janovic se sjelo přes 160 jezdců ze 14 zemí a současně s evropským šampionátem se také jelo Mezinárodní mistrovství ČR v enduru. Pořadatel připravil velice kvalitní a těžkou soutěž, která se jen tak v České republice nejede. V sobotu i v neděli se jeli 3 kola a jedno kolo obsahovala 3 měřené testy, z toho 2 cross testy a 1 enduro test. Po startu se najíždělo do prvního cross testu ve Starých Nespeřicích, který byl namotaný na louce a po předchozích deštích i značně promáčený a každým kolem se dělaly hlubší koleje. Po Cross testu následoval velice těžký kamenitý výjezd na Staré Huti, který dal určitě všem jezdcům pořádně zabrat a podle diváckých ohlasů to bylo nejzajímavější a nejtěžší místo na celé trati. Po výjezdu následoval enduro test, který jak sami závodníci uvedli se jen tak v České republice nejede. Jelo se po kořenech, kamenech a nechyběly sjezdy a výjezdy. Třetím testem byl cross test na Koblasku, který byl od startu rychlý a namotaný na louce. Finálního závodu Mistrovství Evropy v Uhlířských Janovicích se účastnilo za Českou republiku 27 jezdců, z toho i jedna žena. Jak sám uvedl manažer juniorské reprezentace Radek Toman, který se sám umístil celkově v ME na 3. místě v kategorii Senior E3, "Celý evropský šampionát hodnotím velice pozitivně, neboť jsme vybojovali 4 medaile a velké díky patří Jirkovi Pošíkovi, který vnesl do českého týmu juniorů i seniorů velkou psychickou podporu a že uspořádal finále šampionátu právě u nás v Čechách. Výkony Balaše, Markvarta, Helmicha na mezinárodním poli slibují, že by se mohlo enduru blýskat na lepší časy". Na medailových pozicích se tedy v celém Mistrovství Evropy v enduru umístili Patrik Markvart na 2. místě ve třídě Junior E1, Jan Balaš na 3. místě ve třídě Junior E2/E3, Ondřej Helmich na 3. místě ve třídě Senior E2 a Radek Toman na 3. místě ve třídě Senior E3. V celkovém hodnocení celého šampionátu se nejlépe umístili Jan Balaš, Patrik Markvart a Radek Toman. Jak už bylo uvedeno výše současně se jelo v Janovicích také finále Mezinárodního mistrovství ČR v enduru a rozhodovalo se o mistrech ČR, kterými jsou ve třídách MMČR E1 Patrik Markvart, MMČR E2 Ondřej Helmich ,MMČR E3 Jan Balaš, MMČR Junior absolutní Jan Balaš,Pohár junioru 125 Patrik Markvart.