licence2018

Autoklub České republiky dnes spustil nový informační systém, který je určen pro licenční řízení.

Od roku 2018 tak došlo k výraznému zjednodušení procesu vystavování licence a budete tak schopni vše vyřídit z pohodlí domova. Systém Vám na základě vašich preferencí doporučí potřebnou úroveň licence a nabídne vhodná pojištění, nebo členství v AČR. Stejně tak snadno uhradíte veškeré poplatky a to buď online svou platební kartou (prostřednictvím zabezpečené platební brány), nebo klasickým bankovním převodem.

Pro vyřízení svých žádostí však přeci jen nějaké základní formuláře potřebovat budete. Jedná se o „Potvrzení o zdravotní způsobilosti držitele licence pro rok 2019“ pro potvrzení lékařské prohlídky jezdce tělovýchovným nebo sportovním lékařem a „Formulář pro nezletilé osoby“ pro jezdce mladší 18 let. Oba formuláře jsou k dispozici v záložce automobily a motocykly, v sekci „Formuláře“..

Po Vaší registraci zde můžete elektronicky zažádat o licenci. Jiná varianta žádosti o licenci není možná. 

ODKAZ NA NOVÝ IS: ZDE
 

Nový informační systém je jedním z důležitých kroků pro efektivnější vyřizování žádostí na straně žadatelů i na straně Autoklubu České republiky, a především pak ke zvýšení pohodlí Vás - žadatelů.

Informační systém AČR je vstupem do efektivnějšího vyřizování nároků všech zúčastněných a hlavně cestou ke zvýšení pohodlí žadatelů. Licenční řízení je prvním krokem a v dalších fázích bude ISAČR obohacován o další moduly, jako je například online přihlašování na podniky, správu závodních strojů, integrace výsledků nebo přidělování startovních čísel.

Věříme, že se jedná o cestu správným směrem a že budete se systémem spokojeni.

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEO