RTReport Radka Tomana Evropa Uhlířské Janovice 6.-7.9.2014
 Parta kolem Jirky Pošíka připravila velice pěknou soutěž posledního závodu seriálu mistrovství Evropy. Jeli se 3 testy každé kolo, 2 crossové testy a 1 enduro test.  Po startu sobotního závodu jsme jeli 1.cross test Nespeřice. Louka byla rozmáčená a každým kolem se dělaly hlubší koleje, tak že nebyl problém se někde zdržet. Za celý závod se mi povedlo test projet bez zapadnutí, díky Lavorovi a všem českým fandům, který ukazovali průjezdné drážky.  Po projetí testu jsme jeli na kamenité výjezdy ke Staré Huti, kde jsme se slušně zavzdušnili a maršálové si pěkně zatahali, neboť v kaňonu byl provoz jak na D1. Dle divácké kulisy to bylo nejzajímavější místo celé soutěže. Vedl tu i enduro test a nechyběl i stánek s občerstvením. Po výjezdu na Huti jsme sjeli na start enduro testu, který dal všem dost zabrat. Jelo se po kořenech, po kamenech, do výjezdů i sjezdů. Já jsem volil takové tempo, abych neupadl nebo neponičil brzdové kotouče a výfuk. Věděl jsem, že pokud dojedu závod , medailovou pozici udržím a to byla moje taktika. Po enduro testu následoval přejezd do časovky do Kácova, kde jsme se trochu odvzdušnili . Musím říct, že takto složená trať do 1.časovky dělala tuto soutěž obtížnou, protože nebylo moc času vydechnout. Cross test Koblasko byl celkem pěkný. Od startu rychlý, kousek lesem a před cílem zamotaný. Díky dešťům v týdnu před závody byla trať blátivá a únavná. Tvořili se velké koleje. Počasí nám však přálo, kromě jedné sprchy na konci sobotního závodu bylo jasno a teplo. Se sobotním 3. místem jsem byl spokojen, protože mi zajistil 3. místo v celém šampionátu a tak jsem do nedělního závodu startoval v klidu a závodil bez pádů. V neděli se jel kamenitý výjezd směrem dolů, takže jsme ušetřili dost sil. Znovu jsem obsadil 3. pozici. Celý evropský šampionát hodnotím velice pozitivně, neboť jsme vybojovali 4 medaile a velké díky patří Jirkovi Pošíkovi, který vnesl do českého týmu juniorů i seniorů velkou psychickou podporu a že uspořádal finále šampionátu právě u nás v Čechách. Výkony Balaše ,Markvarta, Helmicha na mezinárodním poli slibují, že by se mohlo enduru blýskat na lepší časy s podmínkou, že materiální podpora ze strany autoklubu bude kvalitnější, Evropský šampionát 2015 bude o 5 závodech a bude jistě finančně náročnější než byl tento… Rád bych poděkoval za podporu mé rodině, celému Haruda týmu, sponzorům Husqvarna Promoto, Barevná skla, Motorex, Nutrend, Bikestrike, neboť bez nich bych medaili z Evropy nepřivezl. Zdroj: Verva racing team