thumbnail VideoCapture 20240628 124233V termínu 19.-22.6. 2024 se konal třetí podnik FIM Hard Enduro World Championship a to Xross Hard Enduro Rally v Srbsku. Konceptem závodu je 1 den prologu a 3 rally dny.

Závod začal 19.6. 2024 prologem, který je složen z umělých překážek ve stylu superendura. Na projetí trati měli závodníci 2 pokusy, přičemž se počítal lepší z obou časů. Václav Nedvěd při svém druhém pokusu čas zlepšil, přesto se umístil na 28. pozici, která byla zároveň jeho startovní pozicí pro 1. rally den.

Následovalo hard enduro rally, které se jede v oblasti blízkých hor (Tara, Mokra Gora a Zlatibor). Na závodníky každý den čekala trať o délce cca 100km. Letošní Xross byl náročný jak z hlediska obtížnosti trati, tak z hlediska podmínek počasí. Každý den se závodníci museli vypořádat s teplotami přesahujícími 30°C. V sedle motorky pak Nedvěd za 3 rally dny strávil přes 16hodin.

Václavu Nedvědovi se v Srbsku dařilo a všechny 3 dny si držel stabilní pozici. Celkově závod Xross Hard Enduro Rally dokončil na 17. pozici. Do seriálu mistrovství světa si připisuje dalších 7 světových bodů a potvrzuje tak svou 10. pozici v šampionátu.