102433130 3120548458034245 3890968028329459764 nFOTO

FOTO Paja - enduro

VIDEO

VIDEO Paja -enduro

Ve dnech 6.- 7.6.2020 se odjel první endurosprint sezony nedaleko Uhlířských Janovic v areálu bývalé cihelny ve Chmelišti. Trať obsahovala jeden cross test a enduro test. Enduro test byl technicky náročný a jezdil se okolo 6 až 7 minut, cross test byl okolo minut 2. V pátek probíhaly standardně formální a technické přejímky motocyklů a jezdci si procházeli trať. V sobotu se na start v 9h postavil MMČR a VET1. Jezdci absolvovali 7 kol. Trať byla v sobotu dopledne ještě hodně mokrá, ale začala pomalu osychat i když bahna bylo všude dost a každým kolem se vyjížděly hluboké koleje. Trať byla i tak dost náročná. Po poledni nastoupili ti nejmenší a přípravný podnik dětí a ve 13h odstartoval Přebor ČR, který jel kol 6. První kolo už byla trať hezky oschlá, ale při druhém kole přišla přeháňka a tak to bylo až do konce závodu přeboru, vždy když začala trať osychat přišla další přeháňka. V noci ze soboty na neděli opět dost pršelo a v neděli v 9h nastoupil opět na trať mistrák do promáčené trati, ze které se stala velká klouzačka. Naštěstí už nepršelo a tak mohl odpoledne dojet i Přebor. Podmínky byly opravdu náročné a každý kdo dojel zvítězil. Děkujeme všem za účast a pořadatelům za hezky připravené závody.