7817CCEA 5460 428D 8214 BEC8B22C5561Uplynulý víkend pokračoval seriál endurosprintu ve Vysoké Peci kam dorazilo okolo 140 jezdců. V pátek již tradičně probíhaly přejímky a prohlídka tratě. Trať vedla z části po motokrosové trati, kde se jel také cross test a z části po okolí, kde se jel endurotest včetně krátkého extremu. Trať byla perfektně připravená, nakropená a srovnaná. V sobotu startoval mistrák a vet1, kteří si vychutnali tuto připravenou trať. Bohužel okolo poledne, když startoval přípravný podnik dětí začalo pršet. Přebor tedy nastoupil za hustého deště a trať se začala měnit a hodně klouzat. Někteří jezdci měli bohužel problém vůbec celou trať objet, jak to klouzalo a byla všude voda. Bohužel déšť neustal naopak přidal, tak se přeboru závod zkrátil o 2 kola. Nejrychlejší jezdci soboty byli Jiří Hádek, Patrik Markvart, Adolf Živný, Jan Charvát, Robert Friedrich, Vít Kuklík, Jakub Šefr, Martin Vaněček, Ondřej Havrda a Jakub Marek.

V neděli se pořadí obrátilo a startoval přebor, který bohužel opět nastoupil do blátivé trati a první kola byla na trati spíš voda, ale jak trať vysychala bláto se začalo hodně lepit hlavně na kola motocyklů. Tento víkend to měl přebor opravdu náročné a těžké. Mistrák ten už měl trať ve většině míst vyschlou i když oproti sobotě pořádně rozbitou. V neděli byli nejrychlejší Patrik Markvart, Jiří Hádek, Robert Friedrich, Ondřej Havrda, Adolf Živný, Jan Charvát, Martin Vaněček, Jakub Šefr, Lukáš Kučera a Jakub Hroneš.

Opět se můžeme těšit na reportáž v pořadu České televize Svět motorů, kde sami jezdci zhodnotí samotné závody.

Další endurosprint se pojede již tento víkend 1.-2.6.2019 v Úterý.