69016294 2465495396872891 5270737179356692480 n FOTO & VIDEO

VÝSLEDKY

O víkendu 24.-25.8.2019 se odjelo další enduro v Plasích u Plzně pod taktovkou KP enduro klubu. Plasy přinášejí nejen kulturní zážitky v podobě ZOO, krásného kláštera a pivovaru, ale také tento víkend kvalitní a krásnou soutěž klasického endura. Zázemí celé soutěže bylo právě u pivovaru, kam jezdci začali najíždět již ve čtvrtek, aby si s časovou rezervou prošli 3 testy a v pátek odpoledne předali své motocykly po technické a administrativní přejímce do uzavřeného parkoviště. 

V sobotu 9h ráno se na start postavili první dva jezdci mistrovství ČR a vydali se na 4 okruhy, kde každý obsahoval 3 měřené testy. Jeden již dobře známý v Dolním Hradišti, který byl náročný, druhý test v Kozojedech a třetí v Brodeslavech. Následoval Přebor ČR na 3 kola a hobby na kola 2. Mistrovství ČR muselo absolvovat všechny úseky trati, přebor a hobby mohli využít také lehčí objížďky. V neděli ráno se opět startovalo v 9h. 

Nejrychlejší jezdci sobotního dne byli Patrik Markvart, Jiří Hádek, Robert Friedrich, Jakub Hroneš, Lukáš Kučera, Ondřej Havrda, Jan Vašta, Marek Borák, Jakub Šefr a Jakub Horák, v neděli Patrik Markvart, Jiří Hádek, Jakub Hroneš, Robert Friedrich, Ondřej Havrda, Lukáš Kučera, Jakub Horák, Jakub Šefr, Jan Vašta a Marek Borák. 

Klasická soutěž v Plasích byla dotažena do každého detailu, co se týká vybavení depa pro jezdce, značení, občerstvení na každém testu a vyčištění tratě. 

Jak sami jezdci hodnotili byla to krásná, náročná soutěž, která prověřila všechny jezdce a všichni kteří zvládli porci svých okruhů jsou vítězi. 

Díky KP enduro klubu za takto připravenou soutěž. 

Reportáž v pořadu České televize Svět motorů můžete sledovat ve středu 28.8.2019 ve 21.35.

Již nyní se můžeme těšit za 3 týdny na Mistrovství světa v enduru do Uhlířských Janovic, kde pojede jen MMČR, ale věříme, že všichni ostatní přijedou fandit.