67757083 2426880537401044 5788887518619369472 n

Uplynulý víkend se jel pátý podnik seriálu CLASSIC Adrenalin – Oil endurosprint ve Mšeně. Pořadatelem nebyl nikdo jiný než Enduro klub Mšeno s dlouholetou tradicí. Depo celého podniku bylo na plochodrážním stadionu právě ve Mšeně, kde nechybělo pro zázemí vůbec nic.

Celé dějiště podniku se tedy odehrávalo přímo tam a v okolí. V pátek proběhla administrativní a technická přejímka a prohlídka cross a enduro testu. Cross test byl přímo u stadionu, takže i diváci nemuseli nikam daleko a Enduro test byl v nedalekém okolí, kam se dalo také dojít pešky. Po startu čekal na jezdce delší přejezd, kterým přijeli závodníci právě na endurotest a zanedlouho se vrátili opět ke stadionu na cross test. Někdo označoval tento endurosprint i jako kratší verzi klasické soutěže, díky hezkému a dlouhému přejezdu. Endurotest byl pěkný, dlouhý a ti nejrychlejší ho zajížděli pod 5:30 min, cross test byl okolo 3 min.

V sobotu ráno odstartovalo v 8h mistrovství ČR na 6kol a ve 13h přebor ČR na kol 5. Mezi oběma závody proběhl přípravný podnik dětí.

Nejrychlejší jezdci prvního dne byli Patrik Markvart, Jiří Hádek, Robert Friedrich, Adolf Živný, Jakub Horák, Matěj Škuta, Jakub Šefr, Lukáš Kučera, Ondřej Havrda a Marek Votoček, druhý den opět nejrychlejší Patrik Markvart, Jiří Hádek, Lukáš Kučera, Jakub Horák, Ondřej Havrda, Jakub Hroneš, Matyáš Chlum, Matěj Škuta, Robert Friedrich a Jakub Šefr.

Za zmínku stojí i mladší jezdci 85 ccm, kde skončili první Matěj Skořepa, Lukáš Hedrlín a Lukáš Balata.

Nesmíme ani zapomenout na ženy kde v mistrovské třídě dojela první Zuzana Nováčková, druhá Jana Kořenková a třetí Michaela Polívková.

Děkujeme všem za účast.

Další podnik, ale tentokrát klasické soutěže bude v Plasech u Plzně 24.-25.8.2019 a poslední endurosprint sezony 19.-20.10.2019 v Jiníně.

 

 

FOTO & VIDEO