DSC 0097

Po sobotním vydatném dešti se jezdci probouzeli do krásného slunečného dne nedělní etapy.

V devět hodin se na start postavila první dvojice jezdců. Na jezdce čekaly tři kola a dvanáct měřených rychlostních zkoušek stejně jako v sobotu. Vzhledem k promáčené trati pořadatel přidal několik minut navíc do časových kontrol. Povrch testů byl po sobotním dešti značně rozbahněný a kluzký. Jízda na tomto povrchu byla náročnější než za vytrvalého sobotního deště. Během dne povrch rychle usychal a závěrečné testy se jely „na betonu“. Po motokrosovém testu dvě pořadatelé přidali některé pasáže, které se v sobotu nejezdily z důvody jejich špatné sjízdnosti. Český jezdec Kryštof Kouble, který měl v sobotu kolizi s osobním autem, které mu nedalo přednost, do nedělní soutěže pro bolest ruky, nenastoupil.

Druhý český jezdec Patrik Markvart se na start nedělní soutěže postavil v čase 9:10 hodin. Velmi těžkou soutěž dokončil a dobojoval velice úspěšně. Z šestnácti startujících ve své třídě obsadil sedmé místo a sám italskou soutěž hodnotil „Náročnější soutěž jsem doposud nejel. Dlouhý enduro test až na vrchol hory, ze které se klesalo čtyřicet minut sjezdem v kamenech na start extrém testu. Nic příjemného. Krásné rychlostní zkoušky. Tak má vypadat náročné enduro, kde se vydáte z posledních sil. Každý si sáhl na dno a cíl jsem viděl moc rád“.

Po pěti podnicích Mistrovství světa endura si drží šesté místo ve své třídě Enduro 1. Italský pořadatel opět nezklamal a připravil krásnou, avšak náročnou soutěž. Itálie je národ endura a divácká kulisa na všech testech byla neuvěřitelná. Davy fanoušků byly všude hodně slyšet a svým fanděním hnali jezdce kupředu. Další podnik Mistrovství světa se odjede na domácí půdě, a to v září v Uhlířských Janovicích.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

zdroj: paja-enduro.cz