18700280 1645954485418743 8752021968995377795 n

 1. Tak jsem si o tomto víkendu splnil svůj veliký sen a to odjet závod mistrovství světa, který se konal v italském Spoletu.
  Především bych chtěl poděkovat realizačnímu týmu, kteří se tento závod o mě starali a pečovali, protože bez nich bych to určitě nezvládl a to Jirkovi Pošíkovi za najíždění a psychickou podporu, Mirkovi Havlovi za technické zázemí, Páje za foto, video a přípravu stravy a svému šéfovi Jirkovi Frolikovi za to, že se mnou má nervy ...
  Každopádně klobouk dolů před těmito čtyřmi, protože to byl opravdu velice náročný závod a to jak se o mě starali bylo prostě na světové úrovni. Dále ještě určitě se chci zmínit o Motorestu Melikana, který nám připravil jídlo a Páje to značně ulehčilo práci a my jsme si skvěle pochutnali...
  A teď k závodům ve zrychlené formě, protože zážitků a zkušeností mám za tento závod až dost ...
  Pátek byl na programu prolog, do závodu jsem nastupoval dost nervózní, prostě premiéra na MS, prolog jsem zajel vcelku bez velkých problémů byť samozřejmě s chybami, ale to k tomu patří.
  Sobota : opět nebudu zastírat značnou nervozitu přece jen při procházení testu, obzvláště extrem testu, jsem moc nevěděl co od určitých prvků čekat a taky jeden z výjezdů jsem nezvládl a zůstal jsem na testu minutu a půl a tak jsem hned od prvního testu jel se značnou ztrátou, ale díky psychické podpoře Jirky Pošíka jsem v závodu pokračoval a závod dokončil na 18. místě. Sobota byla velice náročná, protože tento výjezd mě stál hodně sil a celý den jsem se z toho vzpomatovával.
  Do neděle jsem nastupoval s tím, že se musím vyvarovat takovýchto chyb a to se mi povedlo, ale dost se na mě podepsala únava z prvního dne a musím se přiznat, že už v prvním kole jsem si sáhl až na dno když na rychlém úseku mi docházely síly a díky včasnému zákroku realizačního týmu, kteří mě probrali a udržovali při závodění až do cíle.
  Nakonec z toho bylo 15. místo za které jsem rád.
  Závod to byl nesmírně náročný a to nejen náročností tratě a počasím 30° ve stínu, ale i tempem v jakém závod probíhal, prostě musím říct, že je to fakt svět ..
  Chtěl bych poděkovat sponzorům a partnerům Autoservis Frolík a Rataj, Hotel Mondeo, Nobur, Husqvarna Promoto, BOmotoroil, František Vlk, Ethen, Cassida , motorest Melikana, Akant Art, Auto Trutnov, Sencor.
Zdroj: Ondřej Helmich