Mistrovství Evropy enduro Kielce 2018

Druhý den klasické soutěže evropského šampionátu je za námi.
Dnes se depo probouzelo do deštivého počasí a bylo zřejmé, že to bude od začátku velice zajímavé.
Jezdci dnes absolvovali čtyři kola, devět měřených testů a v sedle svých strojů byli osm a půl hodiny.
Hned na prvním testu se absolutního vedení ujala dvojice českých jezdců a to Kouble, Romančík, neboť zajeli nejrychlejší časy.
Nejlepšího výsledku dnes dosáhl Jaromír Romančík, který ve třídě Over 250 4t skončil na druhém místě a v absolutním pořadí na místě pátém. Jeho výkon se zlepšoval každým měřeným testem. Nebýt jediné chyby v podobě lehčího pádu, na enduro testu, byl by ještě výš v absolutním pořadí.
Kryštof Kouble zopakoval páteční výsledek a dnes si připsal body za třetí místo ve třídě E2/3 junior a sedmé místo absolutně. Ani on se dnes nevyvaroval pádům.
Kryštof po dojezdu dnešního dne má již zajištěnou minimálně bronzovou medaili.
Ve třídě Over 250 2t sváděl po celý den boj o každou vteřinu Jiří Hádek se švédským jezdcem Larssonem.
Před posledním měřeným testem byl Jirka na druhém místě s náskokem pěti vteřin. Švédský jezdec zajel tento test rychleji a v součtu časů dnešního dne byl rychlejší o jednu vteřinu. Boj o titul Mistra Evropy bude zítra pokračovat závěrečným motokrosem, kde musí Jirka dojet nejhůře místo za Larssonem.
Patrik Markvart ve třídě Over 250 4t dnes dojel na čtvrtém místě a v celkovém pořadí je o bod na třetím místě. Zítra na závěrečném motokrose bude bojovat o stříbrnou medaili se švédským jezdcem Nelsonem.
Po dvou dnech v klasifikaci Mistrovství družstev jsou naši jezdci ve složení Markvart, Hádek, Kouble, Romančík na druhém místě za vedoucími Itali. Na třetím místě jsou jezdci Německa.
Družstvo juniorů ve složení Živný, Friedrich a Marek jsou po dvou dnech na místě čtvrtém.
Ve třídě U21 Robert Friedrich nezopakoval včerejší výsledek a skončil na šestém místě. Celkově po dvou dnech je na místě čtvrtém.
Lukáš Kučera ve třídě Over 250 2t dnes skončil na místě sedmém.
Jakub Marek si připsal body za 10. místo. Adolf Živný třída E2/3 junior si polepšil a připisuje body za místo deváté. Marek Borák ve třídě 250 4t 10. místo. David Holý ve třídě Veterán místo sedmnácté.
V ženské kategorii si polepšila umístění Zuzana Nováčková, která připisuje deset bodů za pěkné šesté místo.
Zítra start do soutěže v devět hodin a jezdci spojovací etapou o celkové délce 35 km se dostanou do motokrosového areálu, kde v poledních hodinách budou odstartovány závěrečné motokrosové zkoušky po třídách.

zdroj: paja - enduro