ME enduro Portugalsko 17 smallME enduro Portugalsko 29.-30.4.2017 - Zvláštní ustanovení a přihláška

Více....

O víkendu 29.-30.4.2017 začíná první podnik evropského šampionátu v Portugalsku. Letošní seriál se skládá celkem ze čtyř soutěží a pokračuje začátkem července v Estonsku, v srpnu v Německu a finále se bude odehrávat jako třídenní podnik na Slovensku. V Portugalsku se pojedou v sobotu i v neděli 3 kola, každé kolo o délce 55 km, které obsahuje cross test a enduro test, tzn. že přes den najedou jezdci přes 160 km.

I letos bude Českou republiku reprezentovat několik jezdců, kteří se důkladně připravovali během zimní přípravy a také mají již za sebou dva podniky českého mistrovství a to těžkou klasickou soutěž v Uhlířškých Janovicích a velmi povedený endurosprint ve Mšeně.

Na start se postaví Ondřej Helmich, který vede aktuálně český šampionát ve třídě E3, Kryštof Kouble, který je druhý absolutně a vede třídu E1. Adolf Živný, který je 4. absolutně a druhý ve třídě E2, dále startují Lukáš Kučera, kterému se také dařilo na prvních dvou závodech ve třídě E3, Marek Borák a Martin Kulhánek, kteří jedou ve tříde E1. Jak už bohužel víme, tak přes zranění se nemohou účastnit Jakub Hroneš a Zuzana Nováčková, stejně tak vítěz loňské třídy Junior E1 Patrik Markvart, který se zranil hned na začátku sezony a ani Jaromír Romančík, který se letos věnuje hlavně motokrosu a účasti na Mistrovství světa právě v motokrosu.

Již v pondělí 24.4.2017 odjíždí zázemí a technika do místa dějiště a ve středu 26.4.2017 odlétá zbytek reprezentace.

On-line výsledky a průběh prvního podniku sledujte na webu www.czechenduro.cz

Více WEC Portugal - bohužel oficiální web nefunguje