ISDE2022 junior2Reprezentace ČR na ISDE 2022 ve Francii a klubové týmy

Zprávu o sestavení reprezentace ČR na ISDE 2022 vezmeme nejprve trochu ze široka. Letošní sezóna se nám zejména po stránce organizační poněkud zpozdila již v začátku, kdy se po rozpadu dřívější komise svaz endura (SE) musela vytvořit komise nová, což se podařilo zhruba v druhé polovině března sestavením dočasné komise, jejíž složení bylo následně doplněno a potvrzeno 7. 6. 2022 prezidiem AČR (složení komise viz samostatný článek). Další komplikací, která omezovala plné zahájení příprav nejen reprezentace, ale i závodů, bylo rozpočtové provizorium, ve kterém se Česká republika v prvním kvartálu tohoto roku nacházela. To se odrazilo i v rozdělování dotací pro sport a výsledkem bylo, že ani začátkem prázdnin nebyly peníze pro sportovní činnosti organizované AČR přiděleny a nebylo tak vůbec jasné, s jakými částkami lze reálně počítat pro pořadatele a na reprezentaci. Peníze z NSA byly doručeny AČR až v první polovině července, což se promítlo i do sestavování reprezentace na letošní ISDE a tedy i do definitivního potvrzení rozsahu reprezentace a jejího složení.

Nejen z výše uvedených důvodů bylo rozhodnuto, že Českou republiku bude na ISDE 2022 ve Francii reprezentovat pouze tým juniorů v soutěži Junior Trophy Team (JTT). Komise samozřejmě zvažovala i nasazení jezdců v seniorské soutěži World Trophy Team (WTT), ale kromě nedostatku financí se české enduro potýká i s nedostatkem rychlých jezdců a změnou pravidel pro přidělování dotačních prostředků, což bylo také důvodem, proč WTT nestavět. Komise se rozhodla dát větší šanci mladé generaci ukázat co v ní je, a zároveň tím zvýšit šance na dobrý výsledek. Postavením obou reprezentačních týmů by došlo k rozmělnění solidních jezdců a tím i ke snížení pravděpodobnosti dosažení dobrého výsledku v obou soutěžích.

Pojďme ale již k jádru věci a dovolte nám představit složení jezdců pro 96. ročník mezinárodní šestidenní motocyklové soutěže.

V kategorii Junior Trophy Team budou Českou republiku reprezentovat tito jezdci:

Matyáš Chlum – Sherco 250 4T (Sherco AIRMOTO)

Zdeněk Pitel – Husqvarna 250 2T (Husqvarna Promoto)

Matěj Škuta – Beta 350 4T (Beta Fabián)

Díky reprezentačním partnerům se podařilo jezdcům zajistit oblečení, pneumatiky, oleje a maziva a další věci potřebné ke správnému chodu celého týmu. Jezdci a jejich doprovodný tým budou ubytováni asi 10 km od paddocku, kde budou mít zajištěno vlastní stravování přímo v ubytování díky českému kuchaři. Časové kontroly budou zajištěny ve spolupráci se zkušenými českými týmy (Motorsport Bozkov a Enduro Semily) a na trati se o ně bude starat vlastní doprovod, na který jsou zvyklí. Kromě Autoklubu České republiky jsou dalšími partnery české reprezentace tyto společnosti: Beta Fabián, Husqvarna Promoto, Sherco AIRMOTO, Mefo Sport centrum - Acerbis, Classic Adrenalin oil, Motorest Melikana, MG Sport Czecho a MultiAir. Všem partnerům za projevenou důvěru a podporu děkujeme.

Mimo reprezentační jezdce se ISDE ve Francii zúčastní v soutěži klubových týmů ještě následující jezdci:

Enduroklub Semily – Havrda Ondřej, Kučera Martin, Zeman Martin

KBS Team – Kouble Kryštof, Hroneš Jakub, Romančík Jaromír

Motosport Bozkov 1 – Hádek Jiří, Koucký Tomáš, Kučera Lukáš

Motosport Bozkov 2 – Kurfiřt Milan, Trubička Tomáš, Vlk Lukáš

The Best Plum Team – Borák Marek, Klabačka Filip, Křivánek Petr

Team Motokrosová škola - David Holý, Zuzana Nováčková, Jaroslav Kalný

Všem jezdcům přejeme hodně úspěchů bez pádů a zranění.

Komise endura

 

Vše k ISDE 2022