VV Enduro AČR se na svém zasedání 11.12.2012 rozhodl zařadit vedle klasického Endura novou samostatnou disciplínu Endurosprint.

Vše je vedené snahou o zrychlení závodníků,a to hlavně z juniorských kategorií a tím je co nejlépe připravit na vrcholné mezinárodní závody.

Vzhledem k tomu,že se bude konat MČR Enduro a MČR Endurosprint,což je dohromady 9 až 10 závodů,došel VV k tomu že není v časových možnostech jezdců,kteří budou startovat i v ME,některých závodech MS a Six Days objet k tomu ještě dalších 5-6 závodů Crosscountry  .

 Elitní kategorie  MČR Crosscountry by tudíž neměla odpovídající kvalitu pro udělení titulů Mistr ČR.Proto se VV Enduro AČR  rozhodl v sezoně 2013 neudělovat Tituly Mistrů České republiky v Crosscountry motocyklů,Mistři ČR Crosscountry vzejdou ze seriálu čtyřkolek.

Hlavními  dušemi  seriálu Crosscountry budou  Miroslav Haruda a za čtyřkolkáře Pepa Hort

 

CAMS bohužel dnes vydal zprávu,že bude nadále neoprávněně a bez sportovní autority udělovat tituly """Mistrů ČR ENDURO""" ve třech výkonostních třídách.Toto bezohledné a samolibé rozhodnutí, které nemá ve sportovním dění v této zemi obdoby, bohužel udržuje tento sport v nepříjemné atmosféře a zcela zbytečně roztrhává soutěžáky na dva tábory a poškozuje především opravdové jezdce mistráku  i celý skutečný seriál závodů MČR Enduro.

 

 

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií pouze s odkazem na stránky www.czechenduro.cz