14725511 1132886293467039 3969009285937329938 nKvarteto českého World Trophy týmu ve složení Markvart, Hádek, Romančík a Helmich jsou již v cíli.
Po dnešním dnu jim patří 3.místo v celkovém pořadí světové trofeje.
Náš tým podal vynikající taktický výkon a projevil tak disciplinovanost. Po včerejších výsledcích jsme předpokládali, že italské družstvo se nebude chtít spokojit s druhým místem a bude útočit na vedoucí Američany a rovněž Španělé budou chtít získat medaili a stáhnout náskok Angličanů. Podle toho jsme zvolili taktiku na sobotní den a přikázali jsme jezdcům našeho trophy týmu, aby na rychlostních zkouškách jeli se stoprocentní jistotou bez poškození motocyklu a vyhnuli se zbytečným rizikům a zbytečným pádům. Na prvním měřeném testu měl pád člen italského trophy týmu. Zlomil si ruku a soutěž pro něho skončila.
Na včerejším měřeném testu, kde dominovali čeští jezdci měl ošklivý pád člen španělského trophy týmu Cervantes, pětinásobný mistr světa a tovární jezdec KTM. Po lékařské prohlídce musel zůstat v nemocnici a tím španělský národní tým ztratil možnost bojovat o medaile.
Naši jezdci se tak dostali na třetí místo za jezdce USA a Velké Británie.

Zítra, šestý den čeká na jezdce už jen závěrečný motokros.