14715560 1132002436888758 6338346597898005752 oČtvrtý den se jel stejný okruh jako den třetí, cross test a enduro test a již tradiční extrem test u paddocku. Stejně jako včera jeli závodníci tento okruh dvakrát a tedy 6 měřených testů.

Více FOTO

Dnes jeli naši výborně a zajížděli skvělé časy, Jaromír Romančík dva testy dnes absolutně vyhrál, i když jak sám uvádí z dnešní jízdy je zklamaný, protože hned na prvním testu 3x upadl a hodně tam ztratil. Skvěle jel i Jiří Hádek, který byl na 5. testu absolutně 13, jak uvedl, jelo se mu dobře, v noci a ráno pršelo, což mu vyhovuje a bylo to i vidět na výsledku, který dnes předvedl. Stejně tak Patrik Markvart i Ondřej Helmich, kteří se pohybovali okolo 20. míst absolutně. Pro Patrika Markvarta to byl dnes nejlepší den, hlavně v prvím kole, bohužel v druhém kole přišel jeden pád a tím trochu ztratil. Ondřej Helmich se také nevyhnul pádu, ale jinak se mu jelo dobře, první kolo bylo trochu morko, ale pak už se trať zlepšovala. Jak sám uvádí, je důležité hlavně v pořádku všichni dojet. Adolf Živný se dnes nevyhnul většímu pádu, když se snažil dohnat ztátu, ale dokončil v pořádku. Robert Freidrich si dnešek pochvaloval, první kolo nebylo úplně idální, ale v druhém kole když trať oschla se mu jelo dobře.

Pár slov manažera týmu pana Pošíka
"Čtvrtá etapa se jela jako třetí den. První rychlostní zkouška enduro test velice přetěžký, technicky náročný, kde se střídaly kamenité prvky s krosovými. Start a dojezd po louce. Trať této zkoušky byla po celo nočním dešti velice rozbahněná a velice kluzká. Dosažené časy našich jezdců nebyly špatné, i když u některých našich jezdců byla poznamenána drobnými pády. Na druhé rychlostní zkoušce, o které jsme mluvili již včera, si doslova všichni naši jezdci spravili chuť.
V prvém průjezdu této rychlostní zkoušky zajel absolutně nejlepší čas Jaromír Romančík. Ostatní jezdci jeli o několik vteřin pomaleji, ale přesto se v absolutním pořadí této ŕychlostní zkoušky vešli do první dvacítky. Všichni naši jezdci dnes předvedli vynikající výkon.
Jeden jezdec z portugalského trophy týmu měl problémy se svým motocyklem, které se mu nepodařily odstranit a musel odstoupit ze soutěže.Vzhledem k tomu, že portugalské družstvo bylo před našim kvartetem Markvart, Hádek, Romančík a Helmich postoupil náš tým na páté místo ve světové trofeji.
Jezdci udržují v dobrém technickém stavu své motocykly a těší se na trať pátého dne, která bude měřit 195 kilometrů s pěti měřenými rychlostními zkouškami."

Český World Trophy Tým se posouvá na skvělé 5. místo a Junior World Trophy na 18. místo.

Pořadí World trophy týmů 1. USA 2. Itálie 3. Anglie 4. Španělsko

Junior World Trophy 1. Švédsko 2. USA 3. Itálie 4. Finsko 5. Francie

KBS ÚAMK team se posunul na 7. místo, Enc racing 13. místo, Bozkov 17., KP enduro klub 31. více viz výsledky

 

Pátý den se jede zcela nový okruh s jedním novým cross testem, druhým cross testme z 1. a 2. dne a enduro test a extrem test zůstávají stejné.

VÝSLEDKY