14590514 1129811147107887 381113658151475288 nDruhý den se jel stejný okruh jako den první a stejné testy. Změnou bylo, že už se závodníci na start stavěli podle dosažených výsledků předchozího dne a to tak již bude až dokonce. Znamená to tedy, že by jezdci už neměli dojíždět pomalejší závodníky před sebou a nemuselo by se jim tolik prášit.

Velmi dobře jel od začátku Jaromír Romančík, který se po prvním kole posunul na 4. místo ve své třídě, ale pak přišel na 5. testu pád, nemohl vyjet výjezd a jak sám uvedl, nechal tam skoro minutu a klesnul na 10. místo ve své třídě. Dnes si polepšil Patrik Markvart, kterému se jelo lépe než předchozí den a je to znát i na výsledku kdy se posunul z 21. na 16. místo. Ondřej Helmich se bohužel dnes nevyvaroval chyb a jak sám uvedl hlavně na enduro testu, jak v prvním, tak druhém kole měl pád. Ale i tak dojel na stejném 12. místě ve třídě. Jiří Hádek jel dnes o něco lépe, posunul se o 3 místa na 34. místo ve třídě, ale hned po startu měl pád a musel motocykl opravovat. Jak se všichni jezdci shodují hodně se práší a trať je hodně rozbitá a tím i nebezpečnější. Dnes začalo pršet, takže můžeme doufat, že se zítra již tolik prášit nebude.

Z junior Trophy týmu dobře zajel Adolf Živný, který se posunul ve své třídě o 8 pozic dopředu a Robret Friedrich zůstává na stejné pozici. Jak už bylo řečeno Martin Kulhánek v závodě nepokračuje, tým jede tedy ve dvou a Martin připisuje každý den 3 hodiny co celkového součtu časů.

Zítra už bude čekat na závodníky nová trať, která jezdce zavede více do hor, jak uvedl pořadatel mělo by zde být i více náročných úseků. Tato trať bude mít 280 Km každý den.

Český World Trophy tým zůstává na 6. místě a Junior World Trophy na 19. místě.

Celkově ve World Trophy je 1. USA 2. Itálie 3. Anglie, Junior World Trophy 1. Švédsko 2. Španělsko 3. USA

Z klubových týmů se na 8. místo posunul KBS ÚAMK tým, 15. ENC, 21. Bozkov 1, 35. KP enduro tým

VÝSLEDKY

FOTO

rozhovory s jezdci