14720477 1129197573835911 4836466485404301131 nDnes čekalo na jezdce přes 300 km, v každém okruhu 3 měřené testy a tento okruh závodníci  absolvovali celkem 2x a dohromady tedy 6 měřených testů.

Skvěle jel dnes Jaromír Romančík, který zazářil hlavně v duhém kole na posledním testu, který vyhrál aboslutně ze všech jezdců. Ve své třídě E2 drží 9. místo. Velmi dobře jel také Ondřej Helmich, který je 12. ve své třídě E3. Patrik Markvart měl hned na prvním testu pád, ale i tak si stojí velmi dobře a je 21. ve své třídě E1. Jiří Hádek jel také velmi dobře a ve své třídě E2 je 35. Bohužel se dnes nedařilo Martinu Kulhánkovi, kterého zradila jeho technika na motocyklu, připsal 3h a už nemůže dál pokračovat v závodě. Velmi dobře jel dnes Robert Friedrich a bohužel Adolf Živný si připsal trestnou minutu hned v prvním kole.

Hodně se práší a vyjíždí se nebezpečné prašné pasáže.

Patrik Markvart uvedl k prvnímu dni "Dnes ráno v 8:16 odstartovala má 5. ISDE. Startoval jsem v druhé minutě mezi nejlepšími jezdci světa!
Ráno byla opravdu velká zima a nebylo jednoduché se zahřát. Na prvním enduro testu jsem přehlídl v prachu kámen a upadl jsem dlaní na další. Od té doby jsem se nemohl dostat do tempa a měl jsem ze všeho velký respekt. Trať je velice prašná a už velice rozbitá. Po dnešku nejsem spokojen z výsledkem. Udělal jsem mnoho chyb a těch se musim vyvarovat. Nyní čekáme na výsledky států, tak uvidime. Zítra je další den tak se do toho opřu."

Druhý den se jezdci postaví na startovní rošt podle dosažených výsledků prvního dne.

Český world trophy tým obsadil první den krásné 6. místo a junior world trophy poslední 19. místo, díky závadě na motocyklu Martina Kulhánka.

Nejlepší z českcých klubových týmů byl KBS ÚAMK Team Unhošť ve složení Jakub Horák, Marek Borák a Jan Balaš, 16. ENC racing ve složení Luboš Klimeš, Jiří Slischka a Jakub Šefr, 23. Motosport Bozkov 1. ve složení Jakub Koucký, Lukáš Hádek a Tomáš Koucký a 37. KP enduro Klub ve složení Martin Prusík, Petr Uher a Miloslav Konopásek.