10155773 618521201570220 8338003523069069521 n

Ahoj Pájo

Konkrétně jsem se snažil připravit na tento první podnik ME Španělsko ve městě Antas. Věděl jsem, že tam budou kameny a prach, bylo jasné že trať nebude jednoduchá. Každý jezdec se snaží připravit na tyto podmínky, tedy aspoň minimálně na tréningové trati, která je k dispozici všem jezdcům kteří se účastní ME. Podklad na těchto tréningových tratí bývá stejný jako na závodní, tudíž mnoho jezdců zde ladí své motocykly. Já jsem patřil pravě mezi ně, jelikož bylo velké teplo, tak se motorka musela kompletně přetryskovat. Pérování muselo být velice měkké. O tlumiče se mi stará firma MOTO HORA, které velice děkuji za kvalitní podvozek na moto.

A teď konkrétně k trati. Jak už jsem říkal, trať byla zpravidla po kamenech, prachu a v řečištích, ale i na motokrosové trati s extrémem.

1. Test měřil kolem 7 min. Ze začátku se jmenoval extreme test, ale aby se měřil od prvního kola, tak se změnil na enduro test. Byl zde jeden obtížný výjezd, kde padalo mnoho jezdců.

2. Test byl v řečišti po oblázkách s plážovým pískem a jedním velkým výjezdem ve kterém se udělala velká drážka, stačilo držet plyn až nahoru !!!

3. Test. byl velice rychlý. Když jsme si ho procházeli, měřil asi 6 minut, ale po druhém kole se zde zapadávalo v prachu. Mnoho motorek tu skončilo zastavením motoru. Test se po druhém kole ZRUŠIL!!!

První polovinu dne jsem nebyl spokojen s výsledky, jelikož mi trať ze začátku nevyhovovala. V druhé polovině závodu jsem se snažil v některých místech zariskovat a proto jsem se s umístěním posunul dopředu.

Druhý den jsem se snažil jet stejnou stopu jako v sobotu abych zajel dobré časy. První kolo jsem motorku zahodil, ale ta zůstala nahoře v kamenném výjezdu. Objížďka která vedla okolo výjezdu měla přes 20 s.

2. kolo jsem výjezd bez problémů vyjel a byl z toho parádní čas. Na druhém testu jsem jel velice odhodlaně, protože jsem se chtěl umístit lépe jak v sobotu.

Se závody jsem byl spokojen. V sobotu jsem se umístil na 5. místě a v neděli na 4. v kategorii E1 Junior.

Tímto bych chtěl poděkovat sponzorům a všem, co stáli při mě, hlavně tátovi a panu Pošíkovi.

Děkuji Patrik Markvart