10154047 618049374950736 5421615355330758156 n

Při příjezdu do městečka Antas s týmem KBS bylo zřejmé, že závod bude velice prašný. Depo bylo na tvrdém prašném písku a foukal silný vítr. Během chvíle měl člověk prach úplně všude. Nerozdělávali jsme ani zázemí, jelikož by to nejspíše vše odletělo, a tak jsme vytáhli s Jakubem Horákem motorku a raději se jeli podívat, kde jsou testy.

První test byl asi 5 min od startu. Člověk se nijak nerozhýbal a už musel jet test. Při procházení  bylo jasné, že bude velice rychlý a moc prašný. Dlouhé roviny, španělské cestičky byly při procházení tvrdé, ale nakonec to bylo na opak, vyjezdily se neskutečně hluboké koleje už během prvního kola a spousta jezdců mělo problém s tím, že motorka nasála prach a přestala jet. V druhém kole se test skoro nedal  projet, kolik tam bylo prachu v drážkách. Nakonec do třetího kola a na druhý den test museli zrušit úplně.

Druhý test byl extrém test, ze kterého udělali enduro test 2, pro to, aby se v prvním kole mohl měřit. Byl to dost nepříjemný dlouhý test s překážkami - velké gumy, kontejnery, klády, velké kameny a nepříjemný výjezd, který spousta jezdců objíždělo. Hodně jsem přemýšlel jestli ho pojedu. Nakonec jsem si řekl, že jsem tady od toho, abych závodil a ne nabral ztrátu objížďkou, která trvala asi 20 vteřin. Nakonec jsem zjistil, že tak těžký není a dával ho v každém kole oba dva dny. A nakonec vodní lázeň, která byla vcelku dlouhá, takže sprchování brýlí a chlazení po testu bylo zajištěno

Třetí test byl ve vyschlém řečišti. Byly to samé větší oblázkové kameny. Jel se jeden výjezd, který byl dost na pohled nepříjemný, podklad byl měkký a sypký, ale vyjela ho většina jezdců. Stačilo jen mít rychlost.

V sobotu se mi zadařilo na všech testech zajet hodně dobré časy a dalo mně to na druhé místo. V neděli to bylo o něco horší a skončil jsem na 3. místě. Bolely mě ruce a mozoly, které nakonec v průběhu závodu popraskaly a bolely jako čert. Nakonec jsem dojel oba dva dny bez poškození motorky a sebe a to na krásném celkovém 2. místě ve třídě JUN E2/E3.

Chtěl bych poděkovat LADISLAVU KRUPIČKOVI z týmu KBS za super zázemí, servis a všem lidem okolo. Díky také všem sponzorům KBS,PROGRESS, ABT …

pro vervaracing Jan Balaš