vysledky2015FIM CDI (Mezinárodní disciplinární soud) odmítl odvolání proti konečným výsledkům ISDE 2015.

CDI odmítl odvolání podaná třemi federacemi a to Fédération Française de Motocyclisme (FFM), Real Federación de Motociclismo (FRME) a Auto-Cycle unie (ACU) proti rozhodnutí mezinárodní jury, která diskvalifikovala osm jezdců, kteří vynechali třetí den kontrolní body na trati.

První místo světové trofeje (World Trophy), tedy připadá Austrálii, druhé místo Itálii a třetí Finsku. Česká republika se posouvá na skvělé 5. místo.

Více zde a přiložené opravené výsledky.

Vážení přátelé endura,

rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří pomohli při zajištění servisu v časových kontrolách pro jezdce Jawa-ČZ Classic Teamu na letošní šestidenní v Košicích. 

Vzhledem k tomu, že jsme nakonec měli pouze dva kluky, kteří na úkor sledování nejlepších jezdců světa na rychlostních zkouškách, byli ochotni věnovat čas třem … na  Jawách a ČZ, požádali jsme kluky z Motoklubu Bílina a z Gottbros Teamu, kteří nám vyšli vstříc a postarali se o nás. 

Zároveň bych chtěl poděkovat těm, kteří pro nás připravili překvapení v podobě možnosti dělat předcílový servis v prostorách české reprezentace před zraky mnoha diváků. Byla to pro nás a naše stroje pocta a pro mě osobně nejsilnější endurový zážitek.

 Za Jawa-ČZ Classic Team 

                                                                                                 Jindřich Janata, Jawa 560 Rotax

isde 6.den2

Skončila 90. šestidenní v Košicích. Dnes poslední den byl na programu závěrečný motokros, který se jel v nedaleké vesnici Kechnec. Jezdci absolvovali krátký přejezd na časovou kontrolu, kde měli 15 minut na servis motorky, přezouvání pneu apod. a odevzdali motorku do uzavřeného parkoviště a vyzvedli si jí až v určený čas na motokros. Jezdci jeli zaváděcí kolo a řadili se na startovní rošt podle dosaženého pořadí ve třídě. Závěrečný motokros se jel od nejhorších jezdců po ty nejlepší, začínalo se klubovými týmy a startovalo se podle tříd a vždy byly dvě rozjížďky každé třídy.

Motokrosová trať byla výborně připravená, široká a závodníci si jí pochvalovali.

FOTO

V celkovém pořadí Česká republika jak World Trophy ve složení Jaromír Romančík, Patrik Markvart, Ondřej Helmich, Radek Toman, Michal Kadleček a Jiří Hádek skončili na 8. místě celkově, tak Junior World Trophy ve složení Jakub Hroneš, Martin Kulhánek, Adolf Živný a Lukáš Kučera skončili celkově také na 8. místě.

World Trophy 1. Francie 2. Austrálie 3. Španělsko

Junior World Trophy 1. Austrálie 2. Švědsko 3. Itálie

Vyhlášení bylo podle porzatimního rozhodnutí FIM se kterým, ale Austrálie nesouhlasila a vyhlášení výsledků bojkotovala. Tým world trophy austrálie nastoupil za potlesku na 1. místo stupně vítězů a když byla vyhlášena Francie odešel úpně pryč.

Motokros nejlépe sednul Jaromíru Romančíkovi, který skončil na 19. místě celkově, dále Patrik Markvart, Ondřej Helmich, Radek Toman a další.

V klubových týmech udržel 3. místo tým KBS, Gottbros 6., Enc 7., Hošťálkovice 8 a další.

VÝSLEDKY

 

 

ISDE 215 5den

Pátý den za námi, jel se stejný okruh jako předchozí den, tři měřené testy a čtyři časové kontroly, testy byly až v druhé polovině okruhu. Po startu jezdci jeli 26km do první časové kontroly, následovalo 34km do druhé časové kontroly, za kterou byl cross test Gelnica, který byl moc hezky namotaný na louce, byly zde uměle vytvořené klopenky, skoky, ale také nechyběly výjezdy a bahnité pasáže. Po testu se pokračovalo krátkým přejezdem na další enduro test Kojšov, v prvním kole nebyl tento test měřený, protože se vynechal dlouhý výjezd na testu kvůli nesjízdnosti. Na závěr celého okruhu byl poslední test Jahodná, který už byl hodně rozbitý a na kterém také nebylo moc dobře vidět. Tento okruh jeli opět závodníci 2x a najeli dnes přes 260km.

Trať byla o něco náročnější, protože včera začalo pršet a přestalo až v noci. V prvním kole měli i nejrychlejší jezdci na testu problémy, protože to hodně klouzalo. Testy byly dlouhé a náročné.

FOTO z 5. dne jsou CT Gelnica a ET Jahodná.

Na základě usnesení FIM bylo 8 jezdcům world trophy Francie, USA, Anglie, Španělska, Velké Británie a Itálie, kteří byli vyřazeni 3. den, opět dočasně zařazeno do závodu a celá záležitost se bude ještě projednávat. Toto prozatímní usnesení, ale znamená změnu v pořadí světové trofeje.

World Trophy - 1. Francie 2. Austrálie 3. Španělsko

Junior World Trophy – 1. Austrálie 2. Švědsko 3. Itálie

Český World trophy tým tedy klesnul na 8. místo a Junior Trophy tým se dnes posouvá na 8. místo.

Dnes se bohužel nedařilo Jaromíru Romančíkovi, který se nevyhnul pádům na testech. Nejlepší z našich byl Patrik Markvart, který je ve své třídě na skvělém 6. místě a dnes zajel opravdu velmi dobře a mohl se rovnat jezdcům mistrovství světa, stejně tak jel stabilně a velmi dobře Ondřej Helmich a dnes se dařilo i Jiřímu Hádkovi. Bohužel na přejezdu měl dnes pád Michal Kadleček, který musel ze závodu odstoupit, má naražené žebra a doufáme, že to nebude nic vážného.

V klubových týmech se stále drží na 3. místě KBS, 6. Gottbros, 7. EnC, 8. Hošťálkovice, 11. Chrastava a další.

Nesmíme také zapomenout na českou závodnici Michaelu Polívkovou, která jede a bojuje s tratí a určitě jí patří velký obdiv.

Závěrečný šestý den se pojede motokros, kde pořadí na startu bude od nejhorších jezdců po ty nejlepší. Více info k motokrosu zde

VÝSLEDKY

Toman isde 2015 4. den2Čtvrtý den se jel nový okruh a dva nové testy a třetí stejný jako ve třetím dni, všechny tyto testy byly v druhé polovině okruhu. Po startu, který je vždy v 8h ráno, jezdci jeli 26km do první časové kontroly, následovalo 34km do druhé časové kontroly, za kterou byl cross test Gelnica a za nedlouho enduro test Kojšov. Tento test byl velice dlouhý a náročný a byl zde velmi prudký výjezd krátce po startu, nechyběly zde také sjezdy, výjezdy a skoky. Po zdolání testu jezdci najeli na další část okruhu a na třetí časovou kontrolu a enduro test Jahodná. Tento celý okruh jeli opět závodníci 2x a najeli dnes přes 260km. Dopoledne bylo hezky, svítilo sluníčko, ale odpoledne začalo pršet a první jezdci world trophy dojeli ještě relativně nepromáčení, ale klubové týmy chytly vytrvalý déšť ještě na trati a testech. Dnešní den byl opět velmi náročný a měřené testy velmi dlouhé.

FOTO z 4. dne jsou ET Kojšov a prefinish.

Včera bylo vyřazeno 8 jezdců z world trophy Francie, USA, Anglie, Španělska, Velké Británie a Itálie z důvodu vynechání kontrolního bodu, jezdci jeli údajně po trati z předchozího dne a neviděli odbočku, všichni tito jezdci měli připsané 3h ve svých časech, což znamená vyřazení, ale všichni dnes nastoupili do závodu a celou záležitost bude řešit FIM.

Český world trophy tým je po 4. dnu stále na 5. místě a juniorský trophy tým je na 9. místě.

Opět jel velmi dobře a nejrychleji Jaromír Romančík, který startuje v minutě s Davidem Knightem, ale jak sám uvedl, dnes se mu nevyhnuly nějaké pády a trochu se potrápil. Dále z našich jsou Patrik Markvart a Ondřej Helmich, kteří jedou vyrovnaně a velmi dobře.

Dnes také přijelo mnohem více diváků a fanoušci ženou české jezdce dopředu.

Z klubových týmů se stále drží na 3. místě KBS, Gottbros se posouvají na 6. místo, ENC z 10. na 7. místo, stejně tak Hošťálkovice se posouvají o dvě místa na 9. místo a Chrastava na 12. místě.

Pátý den bude stejný jako den čtvrtý.

VÝSLEDKY

 

ISDE 2015 romancik 3. den

Třetí den je za námi. Dnes se jel podobný okruh jako 1. a 2. den, ale v opačném směru a trať už byla značně rozbitá. Jezdce čekalo celkem 283km, opět se jely dvě kola, 3 měřené testy a 4 časové kontroly. Po startu a cca 20km čekal na jezdce nový enduro test Jahodná. Tento test byl velice rychlý, hodně dlouhý a náročný, vedl potokem, překonávalo se bahno a byly zde i opravdu rychlé rovinky. Test měřil přes 12 minut. Naši si s tímto testem poradili dobře, ale nevyhnuli se menším pádům. Bohužel hned v prvním kole zde měl težký pád portugalský jezdec Oliviera a musel přistávat i vrtulník. Po enduro testu se pokračovalo na první časovou kontrolu cca dalších 20km a dalších cca 40km na druhou časovou kontrolu a opět na enduro test Vyšný Medzev, který se jel již první a druhý den. Další, třetí časová kontrola byla za cca 20km a pokračovalo se na poslední enduro test Baška, který už byl třetí den hodně rozbitý. Dnešní trať byla o něco delší než předchozí dny a byla velmi náročná. Po zdolání celého dne vždy čeká ještě na jezdce tzv. prefinish, který trvá 15 minut a jezdci musí stihnout přezutí buď jedné, nebo obou pneumatik, základní servis a v časovém limitu musí odevzdat motorku do uzavřeného parkoviště.

Velkou pomocí jsou také čeští najíždáci Jiří Pošík, Robert Šíp, Bohumil Poslední, Lubomír Vojkůvka, Adolf Živný, Jan Unger, Libor Markvart, Kučera a také lidi v časových kontrolách. Najížďáci projedou až dvě nádrže benzínu za den.

FOTO z 3. dne jsou z enduro testu Jahodná a enduro testu Baška.

Na výsledky World Trophy se stále čeká, Juniorský trophy zůstává na 9. místě.

Opět dnes jel velmi dobře Jakub Hroneš a dobře si vedl také Jiří Hádek.  Nejrychlejší a velmi dobře jedoucí je opět Jaromír Romančík, který je na 27. místě v celkové klasifikaci všech tříd ET a JWT a stejně tak Patrik Markvart, který je celkově 30., dále z našich a velmi rychlý je Ondřej Helmich, Jakub Hroneš a Jiří Hádek.  

Z klubových týmů zůstávají na 3. místě KBS, 8. Gottbros, 10. ENC, 11. Hošťálkovice, 13. Chrastava a další.

Zítra, tedy 4. den čeká na jezdce úplně nový okruh a dva úplně nové testy Cross test Gelnica a Enduro test Kojšov.

VÝSLEDKY

 

 

ISDE 2015 2.denDruhý den se jel stejný okruh jako den první, jen s rozdílem, že velmi težký a dlouhý výjezd za třetí časovou kontrolou v Kojšově byl vynechán pro klubové týmy a také byly zkráceny časy. Po startu jezdci za krátko najížděli do enduro testu Baška, který byl celý namotaný v lese, velmi rychlý mezi stromy a hned ráno tam nebylo moc dobře vidět. Dále se pokračovalo cca 30km na další enduro test Vyšný Medzev, který byl namotaný na louce, kde nechyběly dlouhé skoky a prašné zatáčky. V tomto testu byl v prvním kole Michal Kadleček dlouhý na jednom ze skoků a tvrdě dopadl, sice neupadl, ale narazil si zápěstí, tento test dojel s bolestí, ale v soutěži dále pokračoval a v druhém kole již na něm nebylo nic poznat.

Dále pak jezdci pokračovali do třetí časové kontroly a cross test v Košické Belé.

Český World Trophy skončil dnes opět na 10. místě a Junior World trophy dnes poposkočil z 11. místa na 9. a velmi dobře dnes zajel Jakub Hroneš.

Nejrychlejší z našich byl opět Jaromír Romančík, Patrik Markvart, Ondřej Helmich a právě Jakub Hroneš, který jede nově na KTM 250 4t.

Jen pro představu dnes je Jaromír Romančík 14. v E2 ze všech jak WT, tak JWT a Patrik Markvart v E1 na 13. místě.

World Trophy - 1. Austrálie 2. USA 3. Francie

Junior World Trophy - 1. Austrálie 2. Švědsko 3. Francie

Mezi klubovými týmy se KBS drží na 3. místě s minimálním odstupem, Gottbros na 8. místě, ENC na 10. místě, Hošťálkovice na 11. míste, 13. Chrastava a další.

FOTO z dnešního dne jsou z ET Baška, ET Vyšný Medzev a prefinish. 

Zítra 3. den se jede podobný okruh jako 1. a 2. den, ale v opačném směru v délce 283 km, absolvují se 3 měřené testy (2 enduro testy a 1 cross test) a 4 časové kontroly.

VÝSLEDKY