1381219 516950578394059 924732269 n

 

 

 

 

Více FOTO 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 4. den na ISDE 2013 stále vede World Trophy týmy Francie s celkem slušným náskokem 11. minut na druhou Austrálii, třetí je USA, která ztrácí na Austrálii necelou minutu, čtvrtí italové ztrácí na američany okolo 4. minut.

Francie také dominuje ve World Junior Trophy týmech, kde už nemá tak velký náskok na druhou Itálii, která ztrácí něco málo přes 3 minuty a třetí Velká Británie ztrácí na Itálii také okolo 3 minut.

Češi jsou stále na 9. místě a stahují rozdíl na 8. místo, kam spadli portugalci dnes ze 7. místa. Češi ztrácí pouhou 1:08 min na portugalce a na místo 7. ztrácí 4 minuty. K boji ještě zbývají dva dny.

  
Čtvrtý den Šestidenní se nám přesunul směrem do hor. Hned je to znát na počasí. Každých deset minut se mění. Chvíli svítí sluníčko, chvíli mrholí. Také přibyly nové rychlostní zkoušky. Každý den se jede kolo dlouhé okolo dvě stě kilometrů s šesti měřenými testy. Věděl jsem také, že dnes to nebude tak jednoduché. Kamenité stezky, uklouzané testy se štěrkovým podkladem, dva rychlé crossové testy, kde se, jak jinak než prášilo.... Mezi třetí a čtvrtou časovkou byl čas velice našponovaný. Úsek mezi nimi byl spíše pro trialisty. Nebylo moc času na nějaké to dobré občerstvení.Jen v rychlosti natankovat, napít a rychle k hodinám, abych nechytil minutu. Dnes už jsem cítil únavu, ale ta myšlenka, že máme dvouminutovou ztrátu na osmé Portugalsko, mi dodávala sílu. Fyzicky, si myslím, že jsem na tom velice dobře a kluci taky. Základem dnešního čtvrtého dne bylo neudělat nějakou chybu, nespadnout na měřených zkouškách a hlavně držet stále plyn a mačkat se vteřinu po vteřině kupředu. Myslím si, že máme našlápnuto zítra udělat osmé Portugalsko. To je stejně jako mi ochuzeno o jednoho jezdce. A jezdci z Chile mají také nějaké problémy. Takže zítra se bude lámat chleba. Každopádně se na ten zítřejší den těším. Budeme s klukama bojovat do vyčerpání a věřím tomu, že se nám to povede. Držte nám tam u nás palce a zdravím všechny fandy endura. S pozdravem ze Sardinie Milan Engel
 
  •