Balas mensiJan Balaš letos reprezentoval Českou republiku na Mezinárodní šestidenní na Sardinii v juniorském trophy týmu ve třídě E3. Honza bohužel šestidenní nedokončil, protože ho potkalo zranění.

Honza se dále účastnil také letošního Mistrovství České republiky v enduru, kde skončil na celkovém 3. místě ve třídě E3, stejně tak v hodnocení absolutní junior a také na celkovém 3. místě ve třídě E3 v Mistrovství ČR v endurosprintu.

Více....

1381749 10202298437092512 692487033 nOndřej Helmich reprezentoval Českou republiku na Mezinárodní šestidenní na Sardinii v juniorském trophy týmu a umístil se na celkovém 23. místě ve třídě E1 a získal tak zlatou medaili. Ondřej je mistrem České republiky v enduru ve třídě E1 a mistrem – absolutním juniorem v enduru pro rok 2013 a dále vicemistrem v endurosprintu ve tříde E1.

Více....

1376380 517874871634963 1714781496 nŠestým dnem skončila Mezinárodní motocyklová soutěž Šestidenní konaná v italském městečku Olbia na Sardinii. Dopoledne jezdci absolvovali 50 km spojovací etapu, která vedla převážně po silnici a lehkým terénem a mířila na motokrosovou trať do Témpio.
V tomto motokrosovém areálu probíhala závěrečná měřená motokrosová zkouška na šest kol. Ta rozhodla o letošních vítězích obou hlavních trofejích. Ve World Trophy Teamu zvítězila Francie, druhá USA, třetí Itálie. V Junior Trophy Teamu zvítězila Francie, druhá Itálie, třetí Velká Británie.
Čeští reprezentanti ve velmi silné konkurenci evropských i zámořských týmů skončili na velice pěkném osmém místě.
Za českou reprezentaci manažer týmu Jiří Pošík

isde2013 online

Výsledky jsou aktualizované každý den, více.....

1381972 517282998360817 1588960407 n

Předposlední den Mezinárodní motocyklové soutěže Šestidenní v italském městečku Olbia je za námi. Ráno bylo zataženo,pršelo a nálada v týmu byla poklidná.. Kluci se koncentrovali na svůj dnešní výkon a v hlavě měli pouze jednu myšlenku, pojet Portugalce. Trať pátého dne byla naprosto stejná jako čtvrtého dne.Počasí se během chvilky umoudřilo a nad vrcholky hor vykouklo sluníčko a rtuť teploměru se najednou vyhoupla na 28´C. Kluci už věděli co je na přejezdech a testech čeká, kde mohou zariskovat a sbírat vteřinu po vteřině, aby se na to osmé místo dostali. Kluci zajížděli velice vyrovnané časy a podávali na testech velice slušné výsledky. Dneškem se česká juniorská reprezentace posunula na osmou příčku a zítra se pokusí udělat nějaký slušný výsledek na závěrečném motokrosu, který se jede v Tempio Pausania vzdáléné od Olbie asi 50 kilometrů. Šestý den se prohodí celé startovní pole. Jako první budou startovat Club Team, Women´s Trophy, World a Junior Trophy Team. Takže zítra na motokrose se bude lámat chleba. Kluci se snad vyhecují a to sedmé místo vyjedou. Ze Sardinie česká reprezentace v čele s manažerem týmu Jiřím Pošíkem

Více FOTO

1377995 516646761757774 1305969426 nČtvrtý den Šestidenní se nám přesunul směrem do hor.
Hned je to znát na počasí. Každých deset minut se mění. Chvíli svítí sluníčko, chvíli mrholí. Také přibyly nové rychlostní zkoušky. Každý den se jede kolo dlouhé okolo dvě stě kilometrů s šesti měřenými testy.
Věděl jsem také, že dnes to nebude tak jednoduché. Kamenité stezky, uklouzané testy se štěrkovým podkladem, dva rychlé crossové testy, kde se, jak jinak než prášilo.
Mezi třetí a čtvrtou časovkou byl čas velice našponovaný. Úsek mezi nimi byl spíše pro trialisty. Nebylo moc času na nějaké to dobré občerstvení.Jen v rychlosti natankovat, napít a rychle k hodinám, abych nechytil minutu.
Dnes už jsem cítil únavu, ale ta myšlenka, že máme dvouminutovou ztrátu na osmé Portugalsko, mi dodávala sílu.
Fyzicky, si myslím, že jsem na tom velice dobře a kluci taky.
Základem dnešního čtvrtého dne bylo neudělat nějakou chybu, nespadnout na měřených zkouškách a hlavně držet stále plyn a mačkat se vteřinu po vteřině kupředu.
Myslím si, že máme našlápnuto zítra udělat osmé Portugalsko. To je stejně jako mi ochuzeno o jednoho jezdce. A jezdci z Chile mají také nějaké problémy.