Během zimního období probíhá u většiny závodníků zimní příprava v podobě udržení a zlepšení fyzické kondice na další endurovou sezónu. A jak probíhá zimní příprava přímo u juniorské reprezentace v enduru, na to jsme se zeptali Karla Schedera.
1. V prosinci proběhlo soustředění SCM Jinín v Peci pod Sněžkou, jak toto soustředění probíhalo?
Ano, byli jsme dle plánu na pětidenním soutředění v Peci pod Sněžkou. Trénink byl zaměřen na naběhání kilometrů na běžkách v přípravném období. Sněhové podmínky nám vyšly, ubytování a zázemí výborné.

2. Kolik kluků se ho zůčastnilo?
Na soustředění bylo 10 jezdců SCM Jínín enduro a 2 jezdci SCM Jinín motokros.

3. Jak dál probíhá zimní příprava juniorů? Jak často, jakou formou?
Máme v enduru dvě skupiny jezdců. Juniorskou reprezentaci ročníky 1992 a starší, kteří trénují individuálně v rámci svých mateřských klubů a které budeme zvát pouze na kontrolní soustředění. Tito jezdci jíž vědí jak se na sezónu připravit a pracují v individuálních realizačních teamech, aby jim příprava co nejvíce vyhovovala. Druhou skupinou je SCM Jinín, ročníky 1993 a mladší. Tato skupina trénuje individuálně podle rámcového tréninkového plánu. Každou sobotu máme společný celodenní trénink v tělocvičně, dvě soustředění na horách a plynule přejdeme na předsezóní trénink na motocyklech. V současné době jsme v posledním cyklu objemové přípravy a od konce ledna začíná předzávodní období.

4. Kolik kluků se účastní?
V SCM enduro je deset jezdců a účast je prakticky stoprocentní. Omluvy z tréninku jsou pouze pro nemoc.

děkuji za rozhovor a přeji všem uspěšnou sezónu 2013
Karel Scheder