Patrik Markvart patří určitě mezi naše nejlepší Juniory. Na letošní šestidenní startoval v Junior trophy týmu na KTM 125/2T ve třídě E1. V individuálním hodnocení trophy týmů skončil v E1 na 26. místě a bohužel mu zlatá medaile utekla o jedno místečko. 4. den, který všichni shodně označují za nejtěžší z celé šestidenní, byl Patrik absolutně nejrychlejší z celé české reprezentace. Český junior trophy tým skončil letos na krásném 6. místě.

Milan Engel startoval na letošní šestidenní v Junior Trophy týmu ve třídě E2 na KTM 350 4T. Milan je nejzkušenějším závodníkem z našich juniorů, startoval už v roce 2007 na ISDE v Chile, dále se také účastnil, jak Mistrovství Evropy v enduru, tak Mistrovství světa. Na šestidenní v Německu se v individuálním hodnocení umístil ve třídě E2 na 32. místě a získává zlatou medaili.

Záznam z mezinárodní motocyklové soutěže družstev, která probíhala v okolí německého Chemnitzu

Jakub Šefr letos startoval na šestidenní v Junior Trophy týmu ve třídě E2 na KTM 250 2t. V individuálním hodnocení E2 skončil na 44. místě. Jakub je ve svých 22 letech velmi zkušeným jezdcem.

Jakub Hroneš startoval na letošní šestidenní za klubový tým - Solarco Czech Enduro Junior Team ve třídě E1 na KTM 125/2T. Jakub byl nejmladším účastníkem celé šestidenní a ve svých 16-ti letech předvedl skvělý výkon. Jak už zhodnotil Karel Scheder, manařer juniorské reprezentace, co společně předvedli s Markem Borákem a Jiřím Hádkem předčilo jeho očekávání. Jakub skončil v individuálním hodnocení klubových týmů v E1 na 22. místě.

Ondřej Helmich startoval na letošní šestidenní v Junior Trophy týmu ve třídě E1 na KTM 125/2T. Ondřej má za sebou letos velký kus práce, protože hned na začátku sezóny měl zranění a dokázal se velmi rychle vrátit a vyvrcholilo to právě jeho účastí na letošní šestidenní a fandí mu určitě hodně lidí. Na šestidenní skončil v individuálním hodnocení trophy týmů v E1 na 28. místě.

Reportáž v pořadu Svět motorů 2.10.2012

Šestidenní 2012

50-ti minutový záznam z mezinárodní motocyklové soutěže družstev, která probíhala v okolí německého Chemnitzu

premiéra 7.10.2012 v 15:10 ČT sport