Ondrej Helmich kostalovTento víkend 17.-18.5.2014 se jel další závod endurosprintu v Košťálově u Semil. Dlouholetá tradice kvalitních závodů přilákala velké množství jezdců jak z řad Mistrovství České republiky tak i přeboru ČR. Zázemí závodu bylo v místním kempu a v nedalekém okolí se odehrával celý podnik. Okruh zahrnoval krátký přejezd, cross test, který měli ti nejrychlejší v sobotu těsně pod 3min a endurotest něco málo přes 8min. MČR jelo 6 kol a PČR kol 5.

Absolutně nejrychlejším jezdcem v sobotu byl Ondřej Helmich dále Robert Šíp,

Jakub Šefr, Michal Kadleček a Jaromír Romančík.

Jakub Sefr KostalovMistrovství ČR startovalo v sobotu v 9h ráno a celý závod byl bez deště, bohužel Přebor ČR, který startoval ve 12:30 v hojném počtu, už takové štěstí neměl a celý závod pršelo a nepřestalo až do večera. Nedělní závod tak velmi poznamenal vydatný déšť, který udělal s tratí své. Mistrovství ČR startovalo v neděli v 8:30 a namoklé louky připomínaly spíše kluziště. Časy testů se značně prodloužily a ti nejrychlejší měli cross test ke 4min a endurotest přes 9min. Kvůli špatnému počasí bylo MČR zkráceno na kola 4 a PČR jel kola 3. V nedělním závodě zvítězil každý, kdo nevzdal.

V neděli byl nejrychlejším jezdcem absolutně Michal Kadleček dále Jan Balaš, Jakub Šefr, Patrik Markvart a Ondřej Helmich.

I přes nepřízeň počasí to byly velmi pěkné a perfektně připravené závody.

Další endurosprint se pojede 14.-15.6.2014 v Hradišti u Klatov.