Tento víkend se jel třetí díl Mistrovství evropy (ME) v enduru v Uhlířských Janovicích za účasti těch nejlepších jezdců jak z evropy, tak České republiky. Depo se nacházelo přímo v Uhlířských Janovicích kde bylo celé zázemí závodu, včetně startu, cíle a slavnostního vyhlášení.

1233400 498408123581638 2073431521 n

Celkem se účastnilo přes 160 jezdců z Francie, Itálie, Švédska, Norska, Německa, Slovenska, Portugalska, České republiky a 26 českých jezdů, kteří jeli v rámci Mistrovství evropy Mezinárodní mistrovství ČR (MMČR)

Start obou dnů byl v 9h, jezdci jeli 3 okruhy v délce 60km jeden okruh. Trať byla skvěle připravená, nechyběly zde endurové pasáže jako kořenové sjezdy výjezdy, bahno a zrádný kamenitý výjezd na Staré Huti.

1157533 498900066865777 619097052 n

Dále závodníci museli projet 3 testy z toho 2 cross testy a 1 enduro test. Cross testy byly namotané na louce, svižné z nich jeden měl okolo 10min a druhý okolo 4min v oblasti Koblasko a enduro test, který se nacházel v Kácově měl přes 4 minuty.

V sobotu celý den svítilo sluníčko a bylo krásné letní počasí, v neděli odpoledne na poslední kolo začalo pršet a bohužel slavnostní vyhlášení již provázel prudký déšť.

Nejrychlejším jezdcem obou dnů Mistrovství evropy byl MICHELUZ Mauizo (Itálie)

1170917 499026516853132 1583051635 n

Z českých jezdů byl v rámci ME nejrychlejší Radek Toman, který v sobotu celkově obsadil skvělé 7. místo a v neděli 11. V sobotu mu uteklo 3. místo o 2 sekundy a v neděli skončil také na 4. místě.

1233379 499027256853058 579614007 n

Dále jeli velmi dobře Milan Engel, který skončil ve své třídě Junior E2/E3 v sobotu na 4. místě a v neděli na 2. místě a celkově je na 3. místě.

558814 498410620248055 167084440 n

Jan Balaš, který je celkově 5. ve třídě Junior E2/E3, Ondřej Helmich celkově na 5. místě a Patrik Markvart, který byl v sobotu ve třídě Junior U2 na 4. místě, ale v neděli byl již na 2. místě a celkově je také na 2. místě. Vše se tedy rozhodne v závěrečném závodu v Portugalsku.

V kategorii ženy se účastnily také dvě české závodnice, které absolvovaly velmi těžkou trať za stejných podmínek jako všichni závodníci, tzn. stejné časy a také na 3 kola.

Míša Polívková skončila v sobotu na 5. místě a v neděli na 7., Zuzka Nováčková v sobotu na 7. místě a v neděli si polepšila na 6. místo.

1174603 498916976864086 320928769 n

V rámci ME se jelo také Mistrovství České republiky v enduru, jezdcům, kteří jeli ME se započítávají body i do českého šampionátu a při posledním letošním enduru ve Mšene (7-8.9.2013) se rozhodne o mistrovi.