Tento víkend se jelo první letošní enduro v Dolním Hradišti nedaleko Plzně a pořadatelem byl Václav Kroupa.

Administrativní a technická přejímka probíhala přímo v Dolním Hradišti, kde bylo také depo a veškeré zázemí, včetně uzavřeného parkoviště pro motocykly a skvělý catering.

V sobotu byl start závodu v 10h. Začínali jezdci mistrovství ČR, vždy ve trojicích v jedné minutě a následoval přebor ČR.

149411 437309333024851 19805218 n

Jelo se na 3 kola, jedno kolo obsahovalo dvě časové kontroly včetně servisní zóny, dva testy, jeden enduro test a jeden cross test a jedno kolo bylo stanoveno na 80min pro mistrovství ČR a v neděli bylo zkráceno na 75min. V neděli se startovalo již v 9h a závod byl určitě těžší, protože na trati už se vyjezdily hluboké koleje, také výjezdy byly hůře sjízdné a byl právě zkrácen čas mezi první a druhou časovou kontrolou.

Nedaleko Dolního Hradiště byl již zmíněný enduro test, který vedl údolím potůčku, kde nechyběly výjezdy a také jeden velmi zrádný výjezd z potoka. Ti nejrychlejší měli enduro test pod 4:20min.

526477 437314029691048 1481323079 n

Cross test byl v nedaleké obci Kočín a ti nejrychlejší ho jezdili pod 3:15min.

Celá trať vedla okolím a byly zde i velmi těžké pasáže jako výjezdy, stezka na skále a také nechyběly přejezdy v lese a po loukách.

Nejrychlejší jezdec obou dnů, jak už v absolutním hodnocení, tak logicky i v juniorském pořadí Patrik Markvart, osobně poděkoval pořadateli za krásné závody, které se mohli rovnat evropským standardům, protože oproti loňským ročníkům doznaly mnohé změny k lepšímu a právě tyto závody byly dobrou průpravou, hlavně pro juniory, kteří se už za 14 dní budou účastnit prvního letošního mistrovství Evropy v enduru v Itálii.