Slavnostního vyhlašování Endura by se pravděpodobně zůčastnil jako úspěšný jezdec a domů by si vezl blíštivé poháry..

Měl by za sebou asi i úspěšnou německou šestidenní v Juniorském Trophy Teamu,

ale všechno je bohužel jinak.

vodochodský 5

 

Při závodech Mistrovství Evropy v Enduru na Slovensku v srpnu 2009 se Honza vážně zranil. Při pádu si zlomil krční obratel a poranil míchu. Ke zranění došlo v nepřehledném terénu, kde už i zásah záchranářů s vrtulníkem byl velmi složitý. První péče se mu dostalo na košické klinice, kde absolvoval první a nejdůležitější z řady operací. Odtud ho letecky přepravili do Hradce Králové. Jeho stav byl kritický, nehýbal končetinami a měl problémy s dýcháním. Absolvoval další operace a léčbu, která měla pomoci rukám i nohám opět k pohybu. Přestože podle vyšetření k přerušení míchy nedošlo, hybnost se stále nedaří obnovit.

vodochodský 2

 

Motorky provázely Jana Vodochodského, který se narodil ve Dvoře Králové v roce 1989, už od malička. Věnoval se především motocrossu a cross country, ve kterých patřil vždy k nejlepším. V roce 2001 začal jezdit supermoto. O dva roky později se stal juniorským mistrem ČR. „V roce 2005 a 2006 jsem sedlal tovární motocykly TM, nejprve 125 2t a později 250 4t. Jezdil  mistrovství ČR, mistrovství Itálie a mistrovství Evropy. Na těchto motocyklech  byl v letech 2005 a 2006 vždy třetí v Mistrovství Evropy Supermoto EC 250 a vyhrál  i některé velké ceny. V roce 2007  přesedlal na něco úplně jiného, a to dvouválcovou Aprilii SXV 450. Spolupráce s Aprilíí pokračovala po nadějných výsledcích i v roce 2008, kdy  dostal tovární speciál Aprilia replika VDB 550. Na ní  se dokázal umístit na 4.místě v Mistrovství ČR supermoto prestige.
vodochodský 6
 Ale jak se ukázalo v minulých letech a hlavně v tom posledním, je supermoto stále méně navštěvovaný sport a to jak divácky, tak jezdecky. Proto  se rozhodl, že se vrátí tam, kde  začínal a to je cross country a enduro,“  V roce 2009 přijal nabídku z týmu M.C.F.cz - TM racing. Jezdil na motocyklu TM 300 2t, s kterým absolvoval seriál MČR cross country a enduro a další vybrané závody, včetně podniků mistrovství Evropy.,
vodochodský 7
Další rozlet jeho slibné kariéry ale zastavila už zmíněná nehoda na Slovensku. Stejně tak, jako se Honza pral se záludnostmi tratí, teď „bojuje“ s problémy, které mu přináší jeho zranění. V současné době už s pomocí zvládá dvě kola, i když to jsou zatím pouze kola invalidního vozíku. Všichni mu drží palce a doufají, že i tenhle závod dovede do vítězného konce.
vodochodský 8
Na to ,aby se Honza dostal zase trošku do terénu si potřebuje koupit tento speciální térenní vozík.

http://www.terrainhopper.com/#!products

Protože Honza stále je a bude jeden z nás,rozhodli jsme se,že mu s tím "šetřením" na vozík trochu pomůžeme.

Číslo Honzova účtu je.

 

208092995 / 0300

vodochodsky 3

Předem děkujeme za projevenou solidaritu celé soutěžácké "rodině" i všem ostatním.

vodochodský1