Uplynulý víkend se jelo závěrečné Cross country v Sedlčanech nedaleko Prahy. Trať je určitě všem dobře známá, protože zde již v uplynulých letech probíhaly jak cross country tak enduro sprinty.


To že půjde o trochu jiné cross country už předpovídala předpověď počasí, která se bohužel i naplnila.

 

V pátek už začínalo trochu pršet a v sobotu dopoledne se déšť proměnil ve vydatné sněžení a začala být pěkná zima. Ráno startovaly čtyřkolky, které jely „jen“ v dešti a Přebor včetně C licencí startoval ve 13h již do pěkné chumelenice. Pořadatel připravil zajímavou trať s extrémními prvky jako kamení, velké pneumatiky, výjezdy, sjezdy, ale počasí se už samo o sobě postaralo o extrémní závod.

 

Mistrovství české republiky startovalo v 15h, kdy trať už byla pěkně promáčená a všude bylo cca 3m sněhu. Tentokrát ani tak nešlo o nejrychlejší časy na trati, ale spíš o to, jak se co nejlépe vypořádat s volbou vhodného oblečení, rukavic, brýlí a jejich výměnou během závodu apod. Určitě všichni, kteří nastoupili do závěrečného cross country této sezóny a neodradilo je toto zimní počasí si zaslouží obdiv a určitě také doprovody jezdců.

 

V neděli již nesněžilo, ale i tak byla trať pěkně promáčená a určitě těžká.

 

Absolutně nejrychlejšími v Sedlčanech byli

1. Milan Engel

2. Radek Toman

3. Jakub Špaček

4. Robert Šíp

5. Zdeněk Gottvald

 

 

Kompletní výsledky jak ze Sedlčan tak celkové výsledky z celého seriálu cross country naleznete v sekci VÝSLEDKY

 

Fotogalerie a video

 

Nyní se již můžeme těšit na vyhlášení sezony 2012 v enduru a cross country, které proběhne 17.11.2012 v Uhlířských Janovicích, podrobné informace již brzy.

 

Rádi bychom poděkovali všem, kteří navštěvují naše stránky a zachovali nám i nadále přízeň. Stejně tak jako doposud zde budete nacházet novinky ze světa endura a budeme se snažit naše stránky pro vás stále vylepšovat.

 

Vaše CzechEnduro.cz