Galavecer2017Dne 16.11.2017 proběhl v prostorách Autoklubu ČR Galavečer motoristického sportu.

"V letošním roce Autoklub ČR uzavřel závodní sezonu prvním ročníkem Galavečera motoristického sportu 2017. Ocenění si odneslo téměř třicet významných českých závodníků.


Motorsport postrádal vlastní slavnostní večer, podobný těm, které každoročně pořádají jiná sportovní odvětví, jako jsou Sportovec roku či Fotbalista roku. Nový formát večera byl tedy velkým překvapením. Nebyli vyhlašováni mistři všech motoristických disciplín, ale oceněny byly zejména výrazné postavy, které se prosadily na mezinárodním poli jak v automobilovém, tak motocyklovém sportu. Došlo i na talentované jezdce, kteří by měli český motorsport proslavit v příštích letech, nebo výrazné osobnosti historie. Mezi předávajícími hosty jsme mohli vidět slavné sportovce jako Kateřinu Neumannovou, Romana Kreuzigera, Josefa Dostála či Ondřeje Synka. Galavečer bude odvysílán ve středu 22. listopadu 2017 v rámci bloku pořadů Světa motorů na ČT Sport. "
 
Za disciplínu enduro byli oceněni Kryštof Kouble - začínal v motocrossu a v letošní sezoně se rozhodl pro enduro. Hned první rok jeho výsledky ukázaly, že bude špičkou v enduru a Radek Toman - zkušený endurový jezdec. Pravidelně získává medailová umístění. Své zkušenosti uplatňuje v hledání a trénování mladých talentovaných jezdců.