extreme17 2V sobotu 30.9.2017 se jel první extrémní enduro závod na pražském výstavišti v Holešovicích. Pořadatelem tohoto atraktivního podniku byl Jarsen Enduro tým pod vedením Míry Havla. 

Kromě perfektně připravené trati s atraktivními překážkami, zde bylo občerstvení s velkým výběrem jídla, skákací hrad pro děti, motokáry a jako doprovodný program byla připravena trať, kde si mohli jízdu vyzkoušet i děti na půjčených motorkách s potřebným vybavením pod vedením jak Radka Tomana, tak Roberta Šípa. Ty nejmenší návštěvníky samotní jezdci povozili na motorkách. 

Celou akci také přišel podpořit bývalý jezdec českého endura několikanásobný vítěz šestidenní Květoslav Mašita, který byl jako první Čech uveden mezi Legendy Mezinárodní motocyklové federace FIM. Sám odstartoval několik rozjížděk a předával ceny. 

Trať byla namotaná na spodní části výstaviště a na celé přípravě se podílel Radek Toman, Ondřej Helmich, Adolf Živný, Jiří Hádek, Robert Šíp a další, ti nejlepší jezdci českého endura. Překážky zde byly v podobě kamení, pneumatik, klád, přejezdu zahrabaného auta, mostu a diváci mohli vidět vše na jednom místě a měli tak dobrý přehled. Ty nejtěžší překážky bylo možné objet, tak aby vše zvládli i jezdci nižší kategorie a bylo to sjízdné pro všechny. Jedno kolo trvalo okolo 2,5 minuty. 

Již od brzkého rána probíhaly přejímky a před samotným začákem Radek Toman představil trať a enduro přímým přenosem do České televize a pořadu Studio 6 - Víkend, můžeme se také těšit na reportáž z celého dne. 

Od 10h začal volný trénink, následoval měřený trénink, podle kterého se stavěli jezdci do náledujících rozjížděk. Než vypuklo samotné finále, pro každého jezdce proběhly tři rozjížďky po 4 jezdcích na jedno kolo ze kterých se postupovalo.  Začínalo se od kategorie B, děti a ženy až po kategorii A. V tomto pořadí následovalo i čtvrtfinále, seminfinále a finále. Samotné finále přišlo na řadu po 16h. Celý závod nebyla nouze o kontakty mezi jezdci, pády a skoky přes překážky.

Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli věcné ceny od partnerů i prize money 1000 EUR první, 750 EUR druhý a třetí 500 EUR.

kategorie B

1. Roman Korber

2. Jan Unger

3. Lukáš Petrželka

kategorie ženy 

Zuzana Nováčková

kategorie dětí

1. Jakub Hedrlín

2. Martin Balatka

3. Zdeněk Pitel

4. Jaroslav Kalný

kategorie A

1. Petr Bartoš

2. Patrik Markvart

3. Radek Toman

Prvního extrémního závodu v centru Prahy se zúčastnili ti nejlepší jezdci celého endura, ale i ostatní pravidelní účastníci českého endura. Celý tým okolo české reprezentace se také podílel na přípravě samotného závodu a pomáhal s realizací. 

Byl to skvělý a jedinečný zážitek, děkujeme všem, kteří dorazili ať už jako závodníci, diváci, ale také jako pořadatelé a podpořili české enduro. 

V neposlední řadě také děkujeme všem sponzorům, moderátorovi Jakubovi Ouvínovi, který dodal celé akci perfektní atmosféru. 

FOTO, VIDEO, VÝSLEDKY