Tento víkend 1.- 2.9.2012 se jelo Mezinárodní mistrovství ČR a Přebor ČR v enduru ve Mšeně u Mělníka. Enduro ve Mšeně má dlouholetou tradici a samozřejmě zde nechyběla špička našeho endura, která letos reprezentuje Českou republiku na šestidenní (ISDE 24.-29.9.2012 – Německo).

phoca thumb_l_DSC_8497

Zázemí a depo bylo u plochodrážního stadionu a hned u depa byl enudro test (ET1) a cross test (CT), což byla velká výhoda pro doprovod a určitě atraktivní pro diváky, kteří mohli sledovat jak souboj na rychlostních testech, tak i šrumec v depu při servisu motorek, čištění a tankování.

phoca thumb_l_DSC_8726

Samotná trať měla okolo 70km a obsahovala tři měřené rychlostní zkoušky, což je opravdu pro závodníky náročné ještě když připočteme, že celý pátek vydatně pršelo, takže trať byla promáčená a dělaly se hluboké drážky.

Hned po startu asi cca po 8 minutách se najíždělo na Enduro test (ET1), který měli ti nejrychlejší okolo 4:55min.

phoca thumb_l_DSC_8522

Z enduro testu se jezdci vydávali na trať na první časovou kontrolu (ČK1), ke které měli jezdci mistráku 68 minut, kde byla i tankovací zóna, za ČK následoval druhý enduro test (ET2), který vedl roklinou částečně v lese a částečně na louce, kde nechyběly výjezdy a sjezdy. Celkový okruh zakončoval Cross test (CT), který byl namotaný na louce, nechyběly rychlé pasáže, zatáčky, který měli ti nejrychlejší pod 4:20min. Z CT už to byl kousek do depa a servisní zóny.

Naštěstí počasí se v sobotu umoudřilo a už nepršelo, ale i tak bylo všude bahno a voda, během dne už to ale pomalu začalo vysychat. V sobotu se startovalo v 9h v pořadí MMČR E1, E2 a E3 a následoval PČR. Jely sel C časy, kvůli vydatným deštům, ale i tak si někteří najížděli jen pár minutek, mistrák jel 4 kola a PČR o jedno kolo míň. V neděli se také startovalo v 9h ve stejném pořadí, ale mistrák už jel o kolo míň.

phoca thumb_l_DSC_8841

VÝSLEDKY

SOBOTA

E1 E2 E3 Junioři absolutně Absolutní pořadí
1.Patrik Markvart 1.Michal Kadleček 1.Jakub Horák 1.Milan Engel 1.Michal Kadleček
2.Ondřej Helmich 2.Milan Engel 2.Radek Toman 2.Ondřej Helmich 2.Milan Engel
3.Marek Borák 3.Jozef Kulhavý 3.Zdeněk Gottvald 3.Patrik Markvart 3.Jakub Horák

NEDĚLE

1.Vít Kuklík 1.Milan Engel 1.Jakub Horák 1.Milan Engel 1.Milan Engel
2.Ondřej Helmich 2. Michal Kadleček 2.Radek Toman 2.Patrik Markvart 2.Michal Kadleček
3.Patrik Markvart 3. Jakub Šefr 3.Zdeněk Gottvald 3.Ondřej Helmich 3.Vít Kuklík

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

E1 E2 E3 Průběžné pořadí junioři Průběžné pořadí absolutně
1.Vít Kuklík 1.Michal Kadleček 1.Radek Toman 1.Patrik Markvart 1.Michal Kadleček
2.Patrik Markvart 2.Jakub Šefr 2.Jakub Horák 2.Milan Engel 2.Radek Toman
3.Ondřej Helmich 3.Robert Šíp 3.Zdeněk Gottvald 3.Jakub Šefr 3.Jakub Horák

phoca thumb_l_DSC_8884

kompletní výsledky naleznete v sekci VÝSLEDKY (vyber závod - vyber třídu - vyber výsledek)