Jakub Hroneš je jedním z našich nejmladších účastníků Mistrovství evropy v enduru (ME), účastnil se celého letošního šampionátu a dojel na celkovém 14. místě ve třídě Junior U20. Letos bude reprezentovat Českou republiku v klubové juniorské reprezentaci na šestidenní (ISDE 24.-29.9.2012) na KTM 125 EXC.

 

Jakub Hrones2

 

1. Jak se ti dařilo na posledním podniku ME na Slovensku?

Tak určitě to mohlo být daleko lepší, u mě je známé, že mi líp sedí druhý den než první. První den bych zhodnotil, tak nějak spíš, že jsem to dojel a nabral zkušenosti. Druhý den od prvního testu to vypadalo moc slibně atakoval jsem i první desítku, ale od druhého kola to šlo drobně dolů, nakonec to vyšlo na 10. příčku.

 

2. Jaká byla trať, organizace a co závěrečný motorkos?

Trať nebyla až tak obtížná, ale určitě se jelo víc v lese než v předchozích podnicích, bylo to zábavnější. Organizace byla skvělá, nemůžu si na nic stěžovat. Na závěrečný motokros jsem se opravdu moc těšil, i když jsem věděl, že konkurence bude velká, tak jsem pořád doufal, že to dopadne, start se mi až tolik nepovedl, ale rychle jsem se dostal dopředu, předjíždění bylo velmi obtížné kvůli prachu, takže se někdy muselo předjíždět tzv. na „prase“, dost jezdců se mi podařilo předjet, ale čelo závodu jsem už nedohnal, i když mě moc neujeli.


3. Jak by si zhodnotil celý šampionát ME a kde se ti líbilo nejvíc?

Hodnotil bych to tak průměrně, na půl jsem spokojen a na půl ne, mrzí mě, že mi v Lotyšsku odešla technika mohlo to být daleko lepší, ale co chtít po první Evropě, další rok to bude určitě lepší.

 

4. Jak vidíš vaše šance na ISDE?

Tak bude to moje první ISDE a jsem vůbec rád, že se toho zúčastním, tak jako správný závodník bych chtěl udělat maximum pro vítězství, ale konkurence bude veliká, uvidíme jak to dopadne. Hlavně ve zdraví.

Jakub Hrones

 

všechny informace k účasti české reprezentace naleznete v sekci Reprezentace a ISDE 2012