Ondřej Helmich je juniorským jezdcem, který se letos účastnil Mistrovství Evropy v enduru (ME), bohužel kvůli zranění se nemohl účastnit hned prvního podniku v Itálii, ale i přesto se dokázal hodně rychle vrátit a vybojoval na ME celkové 8. místo ve třídě Junior E1. Letos bude reprezentovat Českou republika na šestidenní v Německu (ISDE 24.9.-29.9.2012) v juniorském trophy týmu na KTM 125 EXC.

 

 552599 328416187247500_1754972564_n

1. Jak se ti dařilo na posledním podniku ME na Slovensku?

Na posledním podniku v Krompachách se mi vcelku dařilo, až na první den, který mě velice mrzí, obzvláště když jsem si ho pokazil v podstatě sám za pomoci pořadatele, který mě krásně usměrnil. V podstatě jsem zabloudil v depu a než jsem našel hodiny, tak jsem chytil minutu a tím jsem se odsunul na 14. místo. Další dva dny už jsem po depu nebloudil, tak z toho bylo 5. místo v sobotu a 4. místo v neděli.


2. Jaká byla trať, organizace a co závěrečný motorkos?

Trať byla hezká, vedla opravdu krásnou přírodou slovenských hor a o trošku náročnější úseky v podobě výjezdů a sjezdů tu nebyla nouze, ale naštěstí pro mě nepršelo, tak trať byla opravdu bez větších problémů sjízdná.

Teď k rychlostkám. Enduro test - upřímně řečeno pro mě byl moc zamotaný, pořád zatáčky okolo nohy, což není zrovna moc pro mě, taky podle toho tam vypadaly časy, hodně jsem na první jezdce ztrácel. Extreme test - tak ten byl ještě zamotanější :-D, bylo tam pár zatáček, kde to opravdu moc nevycházelo na ,,rejd" motorky a ještě se stoupalo po odkloněnkách nahoru... taky jsem tam nezajížděl moc extra časy. Ve spodní části extrému pořadatelé naskládali i velice divácky zajímavé klády, kde sem tam o nějakou tu roznožku nebyla nouze.

Cross test - tak k tomu bych zase rád řekl, že mi vyhovoval, zajížděl jsem tam časy okolo třetího místa ve třídě a tam se mi vcelku dařilo, takže z crossu jsem odjížděl povětšinou spokojen.

A na závěrečný motokros jsem se těšil hrozně, akorát to vyšlo na naší třídu trochu špatně, naše třída jela poslední a trať byla už dost prašná a rozbitá.

A k mému ,,výkonu" na motokrosu - vcelku jsem si ztížil pozici tím, že jsem dost špatně odstartoval a musel jsem se probíjet dopředu, nakonec z toho bylo to 4.místo a jsem za něj i vcelku rád i když mohlo to být lepší, ke konci jízdy jsem se začal i přibližovat Rowlandovi a Montanarimu, ale předjet jsem je nestihl.


3. Jak by si zhodnotil celý šampionát ME a kde se ti líbilo nejvíc?

Tak šampionát hodnotím určitě kladně, přinesl mi dost zkušeností, zážitků (konečně jsem se podíval mimo ČR) a hodnotit kde se mi nejvíc líbilo je těžké, spíš bych řekl, že všude bylo něco hezkého. A kdybych měl říct co se mi kde nelíbilo, tak určitě v Estonsku a Lotyšsku ty bažiny... rochnit se v bahenních lázních a následně tahat motorku z bahna mě moc nenadchlo.


4. Jak vidíš vaše šance na ISDE?

Šance nevím, musíme se nechat překvapit, každopádně se těším, bude to moje první šestidenní, tak si přeju hlavně jediný dojet a nezklamat.

 

Děkuji za podporu Autoklubu ČR a obzvláště Mirkovi Harudovi a jeho teamu HARUDA RAC TEAM SEDLČANY za podporu v celé této sezóně.

 

Děkuji Eda

 

293770 328416197247499_1195038733_n

 

vše o šestidenní naleznete v sekci Reprezentace - ISDE 2012