fyzicke testy11 17V sobotu 25.11.2017 na Pedagogické fakultě v Brandýse nad Labem proběhly, pod vedením trenéra Aleše Doležala, fyzické testy pozvaných juniorů endura a byly stanoveny cvičební plány podle kterých se budou  jezdci individuálně připravovat během týdne. Dále bude probíhat fyzická příprava pod vedením právě Aleše Doležala každou sobotu a testy juniorů budou 1x za měsíc až do začátku závodní sezony 2018.

více FOTO

vyhlaseni sezony 2017Uplynulý pátek 17.11.2017 proběhlo slavnostní vyhlášení sezony 2017 v Uhlířských Janovicích, kde byly vyhlášeni vždy 3 nejlepší jezdci z každé třídy v jednolitvých disciplínách enduro, endurosrpint a cross country, jak Mistrovství ČR, tak Přeboru ČR.

Součástí vyhlášení bylo také předání medailí z letošní šestidenní, která se jela ve Francii. Na závěr sami jezdci poděkovali manažerovi české enduro reprezentace Jiřímu Pošíkovi za letošní sezonu, kdy se jezdci účastnili českých šampionátů, ale také celého seriálu Mistrovství Evropy v enduru, šestidenní jak v seniorské, juniorské a klubové trofeji a stejně tak i vybraných závodů Mistrovství světa v enduru. 

Děkujeme všem kteří se na letošní sezoně podíleli, všem fanouškům, kteří sledují české enduro a těšíme se na sezonu 2018.

IMG 0867

V minulém týdnu proběhla další z besed na Základní škole v Uhlířských Janovicích na podporu a získávání dětí do českého endura. 
Tuto besedu navštívili žáci osmé a deváté třídy. Povídání o čem je enduro se ujal manažer české endurové reprezentace pan Jiří Pošík s dvěmi juniorskými jezdci Patrikem Markvartem a Jiřím Hádkem.
Během besedy se žáci dozvěděli jaký je rozdíl mezi crossovou a endurovou motorkou, jak se enduro jezdí a v jakém terénu, že důležitými prvky jsou měřené testy, které mají endurový či krosový charakter a rozhodující je jejich čas.
Dále byli seznámeni s endurovým motocyklem KTM 450 4T a jeho pravidelnou údržbou, která k tomu všemu patří.
Dozvěděli se něco málo o fyzické přípravě, kdy a jak je co důležité trénovat.
Žákům byly promítána během besedy videa o enduru a závěrem proběhla autogramiáda s jezdci.
Více FOTO

Galavecer2017Dne 16.11.2017 proběhl v prostorách Autoklubu ČR Galavečer motoristického sportu.

"V letošním roce Autoklub ČR uzavřel závodní sezonu prvním ročníkem Galavečera motoristického sportu 2017. Ocenění si odneslo téměř třicet významných českých závodníků.


Motorsport postrádal vlastní slavnostní večer, podobný těm, které každoročně pořádají jiná sportovní odvětví, jako jsou Sportovec roku či Fotbalista roku. Nový formát večera byl tedy velkým překvapením. Nebyli vyhlašováni mistři všech motoristických disciplín, ale oceněny byly zejména výrazné postavy, které se prosadily na mezinárodním poli jak v automobilovém, tak motocyklovém sportu. Došlo i na talentované jezdce, kteří by měli český motorsport proslavit v příštích letech, nebo výrazné osobnosti historie. Mezi předávajícími hosty jsme mohli vidět slavné sportovce jako Kateřinu Neumannovou, Romana Kreuzigera, Josefa Dostála či Ondřeje Synka. Galavečer bude odvysílán ve středu 22. listopadu 2017 v rámci bloku pořadů Světa motorů na ČT Sport. "
 
Za disciplínu enduro byli oceněni Kryštof Kouble - začínal v motocrossu a v letošní sezoně se rozhodl pro enduro. Hned první rok jeho výsledky ukázaly, že bude špičkou v enduru a Radek Toman - zkušený endurový jezdec. Pravidelně získává medailová umístění. Své zkušenosti uplatňuje v hledání a trénování mladých talentovaných jezdců.

stopkyvýsledky sobota (nedělní závod zrušen) včetně konečných výsledků celého seriálu