svet motoruReportáž z endura v Brodeslavech v České televizi v pořadu Svět motorů

FIM JUNIOR WORLD TROPHY

Adolf Živný

Jiří Hádek

Robert Friedrich

KP enduro klubUplynulý víkend se jela přesposlední soutěž MMČR a PČR v Brodeslavech u Kralovic. Pořadatelem byl KP enduro klub pod vedením Martina Prusíka a Miloslava Konopáska. Tato dvojice a celý jejich tým vždy připraví skvělou soutěž a i tentokárt potvrdili svou pověst. Sami jezdci si celou soutěž pochvalovali a jak sami řekli, ani chvilku se na trati nenudili, ale byli zde i pasáže, kde se dalo odpočinout, znační tratě bylo perfektní, i sebemenší překážka byla označena, 3 měřené testy na jedno kolo, měly vše co má správné enduro mít, rychlé zatáčky na louce, lesní přejezdy, výjezdy, průjezd potokem, odskoky i přírodní "dvoják", délka testů byla cca okolo 5-6ti minut.  V sobotu i v neděli se startovalo v 9h, jak už bylo řečeno v každém kole na jezdce čekaly 3 měřené testy, 2 časové kontroly, mistrovství ČR jelo kola 3 každý den a přebor ČR v sobotu kola 3 a v neděli kola 2. Na start se postavilo okolo 150 jezdců. Bojovalo se do posledního testu a absolutním vítězem obou dnů se stal Kryštof Kouble a ve své třídě E1, ve třídě E2 Adolf Živný a E3 Jan Balaš. Výsledky sobota MMČR - E1 Kouble, Horák, Borák, E2 - Živny, Toman, Hadek, E3 - Balaš, Kuklík, Hroneš, celkově - Kouble, Živný, Toman, Balaš, Hádek, Engel, Borák, Kuklík, Hroneš, Horák, výsledky neděle E1 - Kouble, Horak, Borák, E2 - Toman, Živný, Hádek, E3-Balaš, Kuklík, Hroneš, celkově - Kouble, Toman, Živný, Hádek, Balaš, Engel, Horák, Kuklík, Borák, Kulhánek.