enduro GP zsopau

O tomto víkendu, již od pátku do neděle 20.-22.10.2017, se pojede poslední podnik Mistrovství světa v enduru v Německu nedaleko českých hranic v Zschopau. Na start se postaví i česká reprezentace Robert Friedrich (Youth Enduro), Jiří Hádek st. číslo 27 - Enduro E2, Kryštof Kouble st. číslo 28 - Enduro Junior a Adolf Živný st. číslo 29 - Enduro Junior. Na jezdce čeká okruh o délce 65 km, který pojedou třikrát se 3 měřenými testy. 

Jak už se stalo tradicí v pátek od 16h proběhne atraktivní prolog, kde budou proti sobě startovat jezdci přes uměle vytvořené překážky a můžou zde diváci vidět ty nejlepší jezdce světového endura jako je Matthew Phillips, Steve Holcombe, Eero Remes, Loic Larrieu, Christophe Charlier a další.  Bude zde i bohatý doprovodný program v podobě race party apod. 

Aktuální informace přímo z centra dění Mistrovství světa můžete sledovat na stránkách, facebooku i instragramu CzechEnduro.cz

Mapy testů (GPS body), on-line výsledky, foto, harmonogram a vše k MS endura ZDE

 

gimmick5

 

 

 

http://www.enduro-zschopau.de/

 

 

22448381 1488879114534420 1099046170261085108 nPrvní den dojeli nejlépe Kryštof Kouble na 2. místě ve třídě Junior E1, Jaromír Romančík 3. ve třídě Senior E2, velmi dobře jeli také Robert Friedrich 7. ve třídě Junior U20, Adolf Živný 7. junior E2/E3 a Marek Borák 6. senior E1, nejrychlejší z české reprezentace byl Jaromír Romančík celkově 6., Kryštof Kouble celkově 11., dále Živný, Hádek, Borák, Hroneš, Friedrich. V soutěži národů si česká reprezentace stojí - senioři na 3. místě a junioři na 4. místě, v klubové soutěži je KBS ÚAMK tým na 3. místě.

Druhý den byl nejrychlejší z české výpravy Kryštof Kouble, který si i dojel opět pro 2. místo ve tříde Junior E1, Jaromír Romančík si pohoršil o jedno místo a to na 4. místo ve třídě Senior E2, naopak si polepšil Robert Friedrich, který dojel dnes 5. ve třídě Junior U20, stejně tak Marek Borák 5. ve třídě Senior E1, Adolf Živný 8. ve třídě Junior E2/E3 a Jiří Hádek 8. ve třídě Senior E2. Dnes tedy nejrychlejší Kouble, dále Romančík, Hádek, Živný, Hroneš, Borák, Marek. V soutěži národů zůstává seniorský tým na 3. místě a junioři na 4. místě, KBS ÚAMK tým si polepšil na 2. místo.

Třetí závěrečný den se české reprezentaci velice dařilo Kryštof Kouble vyhrál svou třídu Junior E1, Adolf Živný byl 3. ve třídě Junior E2/E3, Robert Friedrich 4. ve třídě Junior U20, Jaromír Romančík vyhrál svou třídu Senior E2 a stejně tak byl absolutně nejrychlejším jezdcem třetího dne, vyhrál celý motokros. 

Kryštof Kouble skončil celkově 2. ve své třídě za všechny 3 dny, Adolf Živný 6., Roberf Friedrich 3., Jaromír Romančík 2. a další. 

V soutěži národů seniorský tým skončil na 3. místě, Juniorský na místě 4.

Kryštof Kouble se stal vicemistrem Evropy v enduru pro rok 2017 ve třídě Junior E1

Kompletní výsledky, foto - ME enduro

 

Dnes ve čtvrtek byly na programu administrativní a technické přejímky a předání motocyklů do uzavřeného parkovište. 

Vše k ME enduro

 

gelnica prejimky

 

gelnica prejimky5

stopkyon-line výsledky zde

http://www.casomeric.cz/enduroonline/

ME enduro plagat Gelnica 2017

O víkendu 13.-15. října 2017 se jede závěrečný podnik Mistrovství Evropy v enduru na Slovensku v Gelnici, kde se v roce 2015 jela také šestidenní.  Finální soutěž se jede jako třídenní, ve čtvrtek proběhnou administrativní a technické přejímky a samotný závod odstartuje již v pátek 13.10. v 8h ráno, stejně tak v sobotu a v neděli bude na programu závěrečný motorkos. Na jezdce čeká v pátek a v sobotu okruh o délce 72 km, který bude obsahovat 3 měřené testy, Extrem Test – 2,1km; Motocross Test – 6,7km; Enduro Test – 7,1km a 2 časové kontroly. 

Závěrečného podniku se bude účastnit i česká reprezentace a poměří zde síly i v soutěži národů. Nejlépe z našich si stojí Kryštof Kouble, který je na průběžném druhém místě ve třídě Junior E1, dále budeme mít i silné zastoupení ve všech třídách, startovat bude i Jaromír Romančík, Adolf Živný, Robert Friedrich, Marek Borák, zastoupení budeme mít i v ženské kategorii a to Zuzanu Nováčkovou ,kompletní startovní listina.

Kompletní startovní listina </p> <p> </p> <p><a href="index.php/reprezentace/me-enduro/1918-me-enduro-slovensko-13-15-10-2017-startovni-listina" target="_blank">ZDE

vše k ME enduro