18813342 1353795454709454 5026950388628970390 nČeská republika měla pouze jednoho člena a tím byl Ondřej Helmich, pro kterého to byl první start na světové scéně.
Ondřej se účastní Mistrovství Evropy, které je pro něho prioritní, neboť po prvním evropském podniku je na čtvrtém místě v celkovém pořadí třídy E3 senior. Do Itálie přijel, jak se říká na zkušenou.
Páteční prolog, který odstartoval třetí podnik světového šampionátu, byl odstartován v podvečerních hodinách a to v 18,00 hod.
Prolog se nacházel na místním stadionu a to v samém centru města Spoleto.
Délka prologu byla okolo dvou minut a skládá se z uměle vytvořených technicky obtížných prvků například klády, pneumatiky, kameny, polena a přejezd vodní nádrží.
Do prologu jezdci startují po dvou a časy, které zde zajedou se jim připočítávají k časům dosaženým v obou soutěžních dnech.
V čase 19,15 hod. se ve třídě Enduro GP, ve které startují jezdci na motocyklech 250ccm a výš, postavil český reprezentant Ondřej Helmich. Ondřej prolog zajel velice pěkně bez sebemenšího zaváhání a svoji rozjížďku pátečního prologu vyhrál.
V sobotu se startovalo v 9,00 hod. a jezdci se tak vydali na 65 km dlouhou trať s třemi měřenými testy na kolo.
Poslední kolo museli jezdci třídy Enduro GP a jezdci třídy Enduro E2 absolvovat ještě páteční prolog.
První test na který jezdci přijeli po hodinovém náročném přejezdu kamenitými cestičkami, výjezdy sjezdy v lesních pasážích, byl extrém test. Tento test byl velice technicky náročný na projetí a o jeho obtížnosti se přesvědčil náš jezdec, který chyboval v prašném výjezdu. V tomto výjezdu chybovali i taková jména jako jsou mistři světa Ital Salvini a Francouz Nambotin.
Časová ztráta z prvního testu zapříčinila, že i po slušně zajetých měřených testech, kde se pohyboval okolo 12.-15.místa, v závěru dne skončil na 18. místě a bral 3 světové body.
Náročný italský terén a velké teplo zapříčinilo značnou únavu a větší fyzickou vyčerpanost.
Na okruhu byla provedena ještě jedna italská specialita, která spočívá v tom, že jízdní doba na časovou kontrolu se v každém kole snižovala o minutu. Proto jezdci musí projíždět trať velice rychle, aby se vyvarovali časové penalizaci v podobě trestných minut.
V neděli pořadatel ještě ubral po jedné minutě do časových kontrol, takže se na přejezdech začalo závodit.
V počasí 30°C, bezvětří se jelo 65 km nadoraz. V neděli Ondřej nastoupil s odhodláním připsat další body z Mistrovství světa v enduru.
Vyvaroval se sobotním chybám a na všech rychlostních zkouškách zajížděl pěkné časy 12.-16.místa.
V závěru z toho bylo místo patnácté a dalších šest světových bodů do sbírky.
Účast Ondřeje Helmicha byla brána jako příprava před nadcházejícím podnikem Mistrovství Evropy, které se koná na začátku července v Estonsku. Důležité bylo vše dojet s rozvahou a ve zdraví, což bylo splněno. A světové body byly takovou odměnou, bonusem.