70239288 2454091581346497 1644829198553972736 nUplynulý víkend 13.-15.9.2019 proběhlo Mistrovství světa a Mezinárodní mistrovství ČR v enduru v Uhlířských Janovicích. Soutěž to byla připravena do detailu a samotní jezdci světové špičky ji hodnotili jako jednu z nejhezčích a nejtěžších vůbec. Celé dění začalo přímo v centru na náměstí v Uhlířských Janovicích, kam se ve čtvrtek sjely kamiony továrních týmů a jezdci začali procházet všechny 4 testy. V pátek proběhla technická a administrativní přejímka, MMČR předalo své motocykly do uzavřeného parkoviště a jezdci Enduro GP se začali připravovat na start odpoledního prologu, který se konal nedaleko Uhlířských Janovic ve Chmelišti. Do tohoto testu startují vždy 2 jezdci, projíždí ho 2x a v jednom místě se překříží, tak aby každý jel vždy obě stopy. Start prologu byl v 16:30 a nad očekávání dorazilo spousta diváků a fanoušků endura. Atmosféra byla úžasná a hlavně českým jezdcům, kteří se účastnili GP, to byla velká podpora. Podle očekávání zvítězil Bradly Freeman, druhý Matteo Cavallo a třetí Loic Larrieu. Skvěle se povedl prolog Robertovi Friedrichovi, který byl ve své třídě U21 2., stejně tak dobře jeli Patrik Markvart, Jiří Hádek, Lukáš Kučera, Adolf Živný, Jakub Hroneš, Víta Kuklík. Po prologu tedy jezdci Endura GP předali své motocykly do uzavřeného parkoviště.

V sobotu i v neděli se startovalo v 9h, jel se stejný počet kol a to GP, MMČR kola 3, kategorie Open a ženy kola 2. Jedinou účastnicí byla česká závodnice Zuzana Nováčková, která bohužel v neděli kvůli zranění již nenastoupila.

Start byl na náměstí v Uhlířských Janovicích kde kousek byl extrem test, následoval enduro test u Staré Huti a cross test na Koblasku, kde byla také první časová kontrola a servis, pokračovalo se dalším přejezdem zpět do depa v Janovicích kde byla druhá časová kontrola a také servis.