kouble nemecko 17

Mistrovství Evropy endura Německo 2017
Třetí podnik evropského šampionátu se tento víkend 5.-6.8.2017 odjel v Německu a to nedaleko města Burg.
Depo a veškeré zázemí se nacházelo v místních vojenských kasárnách.
Pořadatel připravil trať dlouhou 83 km na jedno kolo s třemi rychlostními zkouškami neboli měřenými testy. Dva enduro testy a jeden cross test.
Enduro test číslo jedna jezdci zajížděli okolo sedmi minut a byl namotaný částí na louce a částí v lese. Podklad byl písčito-hliněný. Enduro test číslo dvě byl celý namotaný v lese. Jeho povrch byl také písčito-hliněný a jeho délka byla okolo dvanácti minut. Třetí test byl cross test, který byl převážně namotaný na posekaném poli a část se jela ve staré pískovně.
Trať našim jezdcům velice pasovala. Rychlostní zkoušky, které zde byly se podobaly testům, které se jezdí při českém mistráku.
V sobotu si počasí s jezdci pěkně pohrálo. Jedna přeháňka střídala druhou, až z toho byla pěkná průtrž, která jezdce zastihla ve třetím kole. Toto počasí dost nahrálo některým našim jezdcům, kterým tyto extrémní podmínky vyhovují a umí na blátě dobře zajet.
S nervozitou, se kterou Kryštof Kouble nastupoval do sobotní soutěže, přišlo pár chyb a zaváhání na prvních dvou testech a to endurových. Pak ale přišel na řadu krosový test, který jak již jsem psala, byl z části namotaný na posekaném poli tzv. strništi a částí na staré opuštěné trávou prorostlé pískovně. Tento test Kryštofovi sedl a zde srovnával časovou ztrátu víceméně, kterou nabral na enduro testech. Během kola z Kryštofa opadla nervozita, vyvaroval se větším chybám a ve výsledku z toho bylo parádní třetí místo, které zopakoval i při nedělní soutěži. V součtu bodů za oba dny se Kryštof při závěrečném ceremoniálu převzal pohár za třetí místo.
Po třech evropských podnicích se v celkovém pořadí ve své třídě E1 junior drží na druhém místě a vytvořil si deseti bodový náskok na třetího před posledním evropským podnikem, který se jede v říjnu v Košicích v Gelnici. Než však, ale Kryštof bude bojovat o dobré celkové umístění v evropském šampionátu, tak na něho čeká soutěž, v enduru nejvyšší a to Šestidenní, která startuje za tři týdny ve Francii. Kryštof si skvělými výsledky vyjel pozici hned ve World Trophy týmu.
Ondřej Helmich a Patrik Markvart, kteří jsou v nominaci též zde bohužel nejeli, aby v klidu doléčili svá zranění.
Jezdci Juniorského Trophy týmu Jiří Hádek, Adolf Živný a Robert Friedrich na startu nechyběli. Robert Friedrich ve své třídě U20 nasbíral první evropské body v obou dnech a z třiceti pěti startujících jezdců skončil na 12. a 13.místě.
Adolf Živný v sobotu podával skvělé výkony, ale v posledním kole, kdy se spustila průtrž, přišly chyby v podobě pádů a ty ho stály spoustu drahoceného času. V sobotu z toho bylo 12. místo a v neděli místo třinácté.
Jiří Hádek se zde seznamoval a testoval před šestidenní novou dvoutaktní KTM se vstřikováním. V sobotu se Jirka nevyhnul pádu na přejezdu, kdy došlo k poranění ramene a roztržení obočí. Přes bolest se s místním terénem zmáčeným deštěm popasoval velice pěkně a vyjel si tak deváté místo ve třídě E2senior. V neděli nastupoval s bolestmi ramene a na již hodně rozbitém terénu se nevyhnul pádům a propadl se o jednu příčku v pořadí. Za neděli bral body za desáté místo.
Jezdci KBS Unhošť Marek Borák a Martin Kulhánek též připisovali evropské body oba ve třídě E1senior. Marek Borák v sobotu desátý a v neděli 8.místo. Martin Kulhánek v sobotu místo jedenácté a v neděli pro technickou závadu soutěž nedokončil.
Jakub Hroneš ve třídě E2/3 junior si v sobotu vyjel tři evropské body za třinácté místo a v neděli svůj sobotní výsledek zopakoval.
Jezdci Enduro klubu Semily Jakub Marek a Ondřej Havrda těž neodjížděli s prázdnou a připisovali za každý den evropské body.
Za zmínku ještě stojí, že v kategorii Ženy přijela bojovat o mistrovské body i česká závodnice Zuzana Nováčková. V sobotu z toho bylo sedm evropských bodů za 9.místo a v neděli čtyři body za 12.místo.
Na české jezdce nyní čeká domácí klasická soutěž, která se jede již tento víkend v Brodeslavy a pak už se bude balit na Šestidenní ve Francii, na kterou jezdci odjíždí 21.8. a start této prestižní soutěže vypukne v pondělí 28.8.2017