Čtvrtý den zůstává český World Trophy tým na 7. místě. Nejrychlejší z našich byl Patrik Markvart celkově 30. a ve třídě E1 7., Kryštof Kouble celkově 40., ve třídě E2 17 a Jaromír Romančík hned za ním celkově 41., ve třídě 18 a Jiří Hádek celkově 59. a ve třídě E3 20. Na předních pozicích v týmech se nic nemění 1. Austrálie., 2. USA a 3. Itálie, Junior World Trophy tým 1. Itálie 2. USA a 3. Francie. Celkové výsledky v příloze. 

46449381 1974441355978191 7037198627667705856 oFOTO

Jezdci mají za sebou další náročnou etapu, která měřila 297 km. Vysoké teploty, sucho, prach a hodně rozbité testy. Český trophy tým zůstává po čtvrtém dnu na sedmém místě.

V osm hodin ráno se opět depem rozezněl zvuk motocyklů a první jezdci se vydali na trať. Po včerejším zasedání jury se rozhodlo, kvůli bezpečnosti jezdců, startovat po dvojici. Do rychlostních zkoušek jezdci mohli najíždět po třiceti vteřinách. Prach během tohoto intervalu stihl odvát a testy tak nebyly nebezpečné. V prvním kole byla zrušena první rychlostní zkouška a to enduro test. ˇ Pořadatel část testu ukropil a čekalo se do druhého kola, zda jezdci test pojedou či ne. Ještě dvacet minut před přijetím prvního jezdce do časové kontroly, která se nacházela hned vedle enduro testu, nikdo nic nevěděl. Test nakonec pořadatel uznal průjezdným a jezdci se do něho s vervou pustili. Našim jezdcům sedl a zajeli na něm skvělé časy. Kryštof Kouble se v prvním kole svými časy vrátil do top 20 a vypadalo vše, že pojede na parádní výsledek. V druhém kole v předposledním testu přišla chyba. Kryštof na enduro testu nevyjel výjezd a ztratil tam přes půl minuty. Zachyboval i na posledním testu v řečišti a znamenalo to propad na čtyřicáté místo. Nejlepším z našich byl dnes Patrik Markvart, který skončil na třicátém místě v absolutním pořadí a ve své třídě E1 si drží 7. místo. Jaromír Romančík 41. místo a Jiří Hádek 58. místo v absolutním pořadí. Zítra na jezdce čeká nová etapa. Největší porce kilometrů a to 307. Šest časových kontrol a šest měřených rychlostních zkoušek. Tyto testy budou velice technicky náročné a poměrně dlouhé na jízdu. Všechny tři enduro testy budou jezdci zajíždět okolo deseti až jedenácti minut.

Pátečním dnem tak skončí endurová klasická část a v sobotu se vše přesune na závěrečný motokros.

Zdroj: Paja-enduro.cz

Motosprot Bozkov - 

Zdravíme z čtvrtého dne, dnes byl na programu stejný okruh jako ve středu. Po včerejším dni byl zrušen jeden test, kvuli prachu. Ten stejný se nejel ani dnes s tím, že se otevře možná na druhé kolo a tak se i stalo. Po včerejším dni se vydal na trať první Robo, celý den se mu na testech dařilo a neměl ani žádné velké problémy. Z našeho týmu byl proto nejrychlejší. Tomáš s Milanem jeli dost vyrovnaně a dnes se jim také vyhnuli větší problémy. Z této dvojice byl nakonec lepší Milan, který těžil na jednom z testů, který mu sednul a Tomáš na něm nedokázal jet tak rychle. V součtu dne, jeli kluci vyrovnané výkony a to jim zajistilo další posun ve výsledkové listině. Jezdci pomalu klepaji na dveře první desítky, když dnes obsadili po čtyřech dnech 12. místo v klubech. Posun výš je ještě reálný a do konce soutěže zbývají ještě dva dny. 
Kuřt si dnes vybral svojí dávku smůly. Včera kdy nachatyl trestné minuty na trati, si dnes zlepšil náladu. Trať objel čistý, testy ho bavili a jelo se mu dobře. Bohužel po posledním testu objevil závadu na spojce své motorky. V prefinishi se snažilo přijít co se stalo, nakonec se problém objevil v povolenem spojkovem koši. Zjištění a oprava závady zabrala ale dost času, tudíž Kuřt opět nachytal tvrdé minuty. Motorku má ale v pořádku a zítra vyráží do dalšího dne.

Čekají nás ještě dva dny, tak držte palce a budeme všichni doufat, ze se jeste podaří výsledek vylepšit.

Motosport Bozkov je na 12. místě a Motokrosovaskola.cz - Motosport Bozkov na 38. místě.

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2018_4.den.pdf)ISDE 2018_4.den.pdf26 kB
Download this file (ISDE 2018_4.den_CT.pdf)ISDE 2018_4.den_CT.pdf61 kB