Třetí den se posouvá český World Trophy tým na 7. místo i díky tomu, že dnes vypadl nejrychlší jezdec Chile. Dnes byl také jeden test kvůli prašnosti zrušen a panovaly vysoké teploty. Nejrychlejší z českých jezdců byl Patrik Markvart celkově na 35. místě a ve třídě E1 10., hned za sebou skončili celkově Kryštof Kouble celkově 39. a ve třídě E2 19. a 40. Jaromír Romančík a ve třídě E2 20.Jiří Hádek celkově 65. a ve třídě E3 22. Pořadí na prvních třech místech World Trophy zůstává stejné 1. Austrálie, 2. USA a 3. Itálie, Junior World Trophy 1. Itálie, 2. USA a 3. Itálie. 

Motosport Bozkov je na 14. místě a Motokrosová škola - Motosprot Bozkov na 38.

isde 2018 3.den

FOTO

"Třetí den jezdci absolvovali jezdci novou etapu, která měřila 297 km s třemi časovými kontrolami a třemi měřenými rychlostními zkouškami na kolo. Start dnešní etapy byl v osm hodin. 

Rtuť teploměru během dopoledne vystoupala k tropickým teplotám přes 30°C. Na trati i testech se opět hodně prášilo. Ve druhém kole byl zrušen enduro test, neboť prachový oblak v lese a údolí zůstal sedět a došlo k mnoha pádům a zraněním.
Na tomto testu měl pád i náš jezdec Jiří Hádek, který si poškodil spojkový válec. Zbytek testu a přejezd do další časové kontroly dojížděl bez spojky.
Pádu se dnes nevyvaroval Kryštof Kouble, který si poranil pravý kotník.
Jaromír Romančík se na tvrdém, prašném, kamenitém povrchu nemohl dostat do svého pondělního tempa.
Středeční etapa svědčila Patriku Markvartovi, který byl dnes z našich jezdců nejrychlejší. Vynikající časy zajížděl na cross testu v kamenitém řečišti, kde se řadil mezi nejrychlejší jezdce ve své třídě E1.
I přes tyto problémy a těžkosti se náš trophy tým dostal na sedmé místo.
Pádů dnes bylo vidět mnoho. Jezdci se začínají potýkat s technickými problémy. Dnes vypadl nejrychlejší jezdec Chile. Technické problémy měl i italský jezdec Alex Salvini, kterému se zastavil motocykl přímo na testu. Po osmi minutách ho opravil a pokračoval dále v etapě.
Polovina soutěže je již odjeta a Šestidenní se zítřejším dnem přehoupne do druhé poloviny.
Na jezdce čeká stejná trať jako dnes. 297 km prašným chilským terénem. Na večerní jury se rozhodlo, že v prvním kole bude vynechán dnešní zrušený enduro test a ve druhém kole se uvidí.
Zítra startuje kategorie Vintage a ty tento test absolvují. Po projetí těchto jezdců se uvidí, zda prašná oblaka budou sedět v lesích a údolí. Zda se test pojede či ne budou jezdci vědět s přijetím na tento test ve druhém kole.
Na startovací rampu budou jezdci najíždět pouze ve dvou. Pořadatel natáhl časy do vložek, aby se zabránilo zbytečným pádům a zraněním na testech díky prachu, který jezdce hodně trápí.
Jako první v čase 8:17 vyrazí do čtvrté etapy Patrik Markvart. V čase 8:19 odstartuje tandem Kouble, Romančík a v 8:32 se vydá na trať Jiří Hádek.
Čtvrteční etapa bude odstartována v 8:00 hodin.
Na startovací rampu budou jezdci najíždět pouze ve dvou. Pořadatel natáhl časy. Jezdci tak budou mít 30 vteřin na vjetí do testu. Zabrání se tím zbytečným pádům a zraněním díky prachu, který tady jezdce hodně trápí.
Na večerní jury se rozhodlo, že v prvním kole bude vynechán dnešní zrušený enduro test a ve druhém kole se uvidí.
Zítra startuje kategorie Vintage a ty tento test absolvují. Po projetí těchto jezdců se uvidí, zda prašná oblaka budou sedět v lesích a v údolí. Zda se test pojede či ne budou jezdci vědět s přijetím na tento test ve druhém kole.
Jako první v čase 8:17 vyrazí do čtvrté etapy Patrik Markvart. V čase 8:19 odstartuje tandem Kouble, Romančík a v 8:32 se vydá na trať Jiří Hádek.
 
Zdroj:Paja-enduro.cz
 
Motosport Bozkov : Den 3
Třetí den nám přinesl nový okruh o délce 250 Km a 3 nové testy dvě endura a 1 cross test. Pořadatelé hrozili s těžkou tratí a co slíbili to splnili, okruh byl opravdu náročný, dlouhé přejezdy hodně jezdců nestíhalo a chytali trestné minuty. Nejlépe dnes zajel Robo, kterému testy opravdu sedli a první test dokonce vyhrál ve třídě. Druhý z našich jezdců byl Tomáš, který si moc den neužil, na třetím testu měl pád, při kterém zlomil spojkovou pumpu a nezbývalo nic jiného než jet nejdelší přejezd bez spojky. Naštěstí se mu podařilo do časové kontroly dostat včas na to aby se pumpa vyměnila a jelo se dál. Milan byl kousek za Tomášem a tím se Bozkov posunul na 14. místo. Den to byl náročný a zitra nás čeká stejný kolotoč. Tak doufáme že jsme si smůlu vybrali a vše půjde jak má.
 
 

ISDEdia3y4 1

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2018_3.den.pdf)ISDE 2018_3.den.pdf26 kB
Download this file (ISDE 2018_3.den_CT.pdf)ISDE 2018_3.den_CT.pdf57 kB